| TheMetal a întrebat:

Pentru iubitorii de muzica rock si mai ales pentru fanii trupei AC/DC ce parere aveti de romanul nostru care il imita pe vocalistul de la AC/DC? Am auzit ca si-a cumparat si drept de autor. https://www.youtube.com/watch?v=vI5h0iApvYk Mie mi se pare ca se cam screme el un pic insa ii iese ceva.

8 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Talentat, dar nu se compara deloc cu melodia originala.

| Wøodenpints a răspuns:

Mie mi se pare doar penibil.
În primul rând conceptul de karaoke pe care nu-l înțeleg și nu-l suport.
În al doilea rând, mișcările lui de om beat pe tocuri care încearcă să-și țină bucile împreunate pentru a stopa un șarpe maro.
În al treilea rând, însă primul ca importanță, mi se pare penibil faptul că mulți dintre cei care fac muzică la noi, se bazează pe ce-au făcut alte trupe din afară, care-s mai vechi și cunoscute în toată lumea, care s-au consacrat cu propriul lor stil. Iar la noi doar se imită. Și culmea, se găsesc și o mulțime de idioți care să spună "wow, ce tare, cânți exact ca solistul de la trupa X".
Mie nu mi se pare nici tare nici grozav, că ai reușit să imiți un om, fără ca tu să vii cu nimic nou.
Da, la noi se încurajează imitatul. Și majoritatea trupelor se întrec între ele la "cine imită cel mai bine ce se cântă afară". Iar asta nu e ceva recent, încă de prin anii 80 de întâmplă.
Într-un fel le înțeleg teama de a veni cu inovații, pentru că românii nu au fost niciodată receptivi și deschiși la nou, si strâmbădin nas dacă văd că e ceva ce n-au mai întâlnit până acum. Dar ar putea măcar să încerce.
Deși, cred că mai mult este de vină lipsa de creativitate a trupelor decât faptul că publicul este în mare parte încuiat în 5-7 subgenuri pe care le ascultă și pe pupă în fund.

| TheMetal explică (pentru Wøodenpints):

Adevarat! la noi in Romania nu e creativitate... insa nici nu promoveaza lumea adevaratele calitati sad

| Wøodenpints a răspuns (pentru TheMetal):

Nu e vorba de promovat. Eu ascult muzica pe care o ascult pentru că am căutat-o, nu pentru că a fost promovată prea mult.
Mereu aud chestia cu "fiecare ascultă ce vrea". Deci, de aici eu înțeleg că fiecare își alege ce muzică să asculte.
Da, ce-i drept, la TV sau radio se dau doar nulități și trebuie să fii complet cretin să-ți placă așa ceva. Dar nimeni nu-i obligat să se uite. Pot închide TV-ul și radioul și să caute pe internet ce muzică le place.
Lumea, adică cei care pot promova pe cineva, se vor duce mereu acolo de unde ies mai mulți bani și nu acolo unde văd calitate. Acum, că majoritatea au nuște gusturi de toată voma și pun botu' la ce promovează ăia, e altă chestie.

| Vans a răspuns:

Mie mi se pare că-şi cam bate joc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încă un pic și se căca pe el.

| Dragonfly6 a răspuns:

Nu cumva avea nevoie de sirop de tuse?

| Rockerul2012 a răspuns:

Nici pe departe!