| anonim_4396 a întrebat:

Rock sau metal?
De ce?

18 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Metal, fara niciun dubiu.

| Holocaust a răspuns:

No,hai s-o dau si eu pe procente:
65% rock iar 35% metal.

| FadetoBlack a răspuns:

Rock şi metal.

| Thunderstruck a răspuns:

Mai mult imi place metalul, muzica pe care o ascult e cam 70% metal si 30% rock. Fara nici un motiv, asa le place urechilor mele.

| KristalPop a răspuns:

Metal, îmi place mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

45% rock, 55% metal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

50% Rock si 50% Metal.

| fadnox a răspuns:

Daca nu ar fi pink floyd (rock progresiv si psihedelic) as alege metalul

| FearOfTheDark a răspuns:

Metal.

| Aneke a răspuns:

Metal deoarece imi place mai mult de cat Rock-ul.

| Iubitulmeuhusky a răspuns:

Pur și simplu, metal.

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns:

Daca vrei sa spui alte feluri de Rock si Metal, atunci ar fi corecta intrebarea.
Pai ascult multe feluri de Rock, desi cel predominant la mine e Metalcore, care contine elemente din Metal, dar si din Hardcore. Insa sunt anumite melodii Metal care imi plac foarte mult, cum ar fi:
Death-Leprosy
Slipknot-Dead Memories
Cannibal Corpse-Make Them Suffer
Slayer-South Of Heaven
Linkin Park-Crawling
Immortal-All Shall Fall
Si altele...
De ce imi plac? Pai ar fi un motiv... si anume: imi place cum suna!
Sunt si alte genuri de Rock care imi plac, precum Hardcore, Horror Punk, Screamo, Pop Punk, Alternative (desi ascult cam rar), Post-Hardcore, si altele.
Din toate astea, fie Rock, fie Metal, cel mai mult imi plac cam 2 feluri de Rock/Metal: Melodic Metalcore si brutalitatea din Deathcore sau Death Metal.
Cum am mai spus, imi place sunetul produs de formatiile din genurile pe care le ascult, si cam asta ar fi.

| xKosmo12 a răspuns:

Metal pentru ca uni la Rock tipa ca descreierati. Si iti vine sa vomiti sad

| Polaris a răspuns (pentru xKosmo12):

Mă enervează la jazz abuzul de screamo și breakdownuri. Adică, srsly guise.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru xKosmo12):

rolling on the floor

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru xKosmo12):

'unii',"descreieratii"