| NoKs a întrebat:

Sal TPU!
As vrea sa ma apuc de percutie. Dar nu prea stiu cu ce se manancasad. As vrea sa imi spuna cineva cam ce iti trebuie(ritm sa stii portativele, etc.)
Sau cineva sa imi dea un site de unde mai gasesc informatii utile pentru incepatori sau cam asa ceva...

Răspuns Câştigător
| shadovv a răspuns:

Eu zic ca practica te invata cel mai bine. Iti recomand sa te apuci sa folosesti un sequencer (incearca FL studio 9 sau 10, are sequencer integrat). Invata ritmuri si experimenteaza la maxim.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Daca esti din Bucuresti iti recomand sa faci o vizita la RockSchool (http://rockschool.ro/) si sa-ti iei o lectie de percutie sa vezi cum este (costa 60 lei si tine 1.5h). Toti oamenii de acolo sunt super-ok si au multe sa te invete. O sa-ti placa cu siguranta

| NoKs explică (pentru johnnny123):

Din pacate nu sunt din Bucuresti...

| NoKs explică:

Da mersi shadovv dar mai astept cateva raspunsuri... daca nu, u ai fundahappy