| TheDarkDragon a întrebat:

Sall.Am o intrebare pentru cei care stiu cate ceva despre trupa de black metal, Carach Angren.Sunt satanisti? Nu am vazut nici o data pentagrame sau cruci intoarse la ei, si nici versurile melodiilor nu par sataniste, dar nu sunt sigur.

4 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Tocmai tu ai spus-o "despre trupa de black metal".

| TheDarkDragon explică (pentru Duucu):

Pai e symphonic black metal, iar ei in melodii canta despre povesti cu fantome si chestii d-astea, nu au un mesaj satanic ca alte trupe de black gen Rotting Christ, la care pana si numele iti zice despre ce e vorba.

| Duucu a răspuns:

Tocmai i-am ascultat, ala e un gen mai complex, au luat cateva elemente din black metal, cateva din death, si au unele secvente de symphonic, poti zice ca e si melodic. Am vazut ca nu au in nicio melodie vreo piesa despre religie, deci nu sunt satanisti.

| Deaad a răspuns:

Nici cei care au cruci intoarse sau/si pentagrame nu sunt neaparat satanisti.Stii tu sigur ca Slayer sunt satanisti pentru ca au o pentagrama la logo? Sau venom pentru ca au cruci intoarse si pentagrame si canta despre Satan?
Cui ii pasa daca sunt sau nu satanisti?