| larisa333lari a întrebat:

mie ii place forte mult sa ascult muzica...
aproape le stiu pe toate pe de rost ( care imi plac ) si sunt multe.
faza e ca am mult de invatat. tongue si ma ingrijoresc ca dac stiu toate melodiile pe de rost nu o sa mai pot invata lectiile la scoala
pur si simplu cred ca nu o sa mai incapa si lectiile invatate pe de rost
poate exagerez si sigur exagerez dar voi ce spuneti? tongue

Răspuns Câştigător
| Angel16ms a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji...doar iti folosesti creierul mai mult decat alte persoane! O sa poti invata si lectiile de la scoala! Oamenii folosesc maxim 50% din capacitatea reala a creierului asa ca poti sa inventi mult mai multe lucruri!
P.S. Sunt putin oameni care au capacitatea de 50%, foarte rar intalnesti, adica genii in adevaratul sens al cuvantului!

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Salut! De fapt asa iti exersezi memoria si poti retine mai repede noile informatii. tongue

| pufuletziii a răspuns:

?! Serios? De asta iti faci griji? Nici nu ar trebui sa te gandesti la asta, ai destul loc si pentru lectiile la scoalahappy Melodiile oarecum le retii fara sa vrei, daca le asculti mult, dar asta nu va fi o problema!big grin

| PerfectLife a răspuns:

Incearca sa le combini, sa schimbi versurile cu lectiile.

| Hng123 a răspuns:

Nu-ti face griji. Maxim o sa-ti vina sa fredonezi in timp ce inveti pentru scoala dar creierul poate stoca multe informatii deci nu-i nicio problema.