| AlexicăHD a întrebat:

Salut as dori sa fac rap am rime atitudine etc dar cand, cant mi se pare ca sun foarte nasol... cum naiba pot face rapp? am auzit ca nu e vorbe de voce dar cand eu cant sun ff prost cel putin asa mi se pare. ce e de facut? straight face (am vazut prima melodie a lui nane si suna mega prost acum suna ff ok cum a reusit)/FUNDA VOT

6 răspunsuri:
| xyz119 a răspuns:

Salut, nu-ţi fă griji când vine vorba de voce, ea se formează în timp, cu cât scoţi mai multe piese, cu atât mai mult îţi lucrezi vocea. Şi eu fac asta de vreo doi ani, la început suna oribil, apoi mai finuţ, depinde şi de calitatea microfonului. Observă şi tu schimbarea: http://marele-nimic.blogspot.ro/.Am văzut că aduci vorba şi de Nane, chiar el spunea într-o piesă :,, Mulţi spun că n-am voce, dar eu nu cânt, eu fac hip-hop, dă-te în căca*!" Baftă multă şi să nu te laşi niciodată de ceea ce te reprezintă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai foloseste autotune ala e foarte bun pentru optimizarea vocii

| Kosmin19 a răspuns:

Asa ai fost multi rapperi. Asculta Parazitii cand erau ei pe la inceput happy sa vezi ce vocii aveau sau Spike.happy asculta Proiectu MATA sa vezi happy se va forma vocea singura

| pinciu a răspuns:

Bah frate, nu iti trebuie nici o chestie care sati modifice vocea, totul trebuie sa fie original, asa cum iti place tie.Nu e vorba de voce, e vorba de cum o faci, daca pui suflet si crezi in ce faci.nimeni nu s-a nascut perfect dar poti incerca sa te apropii de ea.nu te gandi ca ai incercat o data si nu tia iesit, incearca pana iese asa cum vrei... fara graba...doar pasiune. Mie mi-a luat cam vreo 3 luni sa imi fac prima mel si sincer acum, nu mai am nici o retinere.incearca si o sa-ti iasa. Sper ca team ajutat.Mult succes si multa bafta!

| Catastrophy a răspuns:

Pai mai alexica ca sa faci rapp trebuie sa exprimi mesajul cat mai original, nu-ti trebuie cine stie ce voce trebuie sa fi tu, si trebuie sa fi cat mai explicit in textele tale, ca sa le transmiti oamenilor mesajulbig grin

| cristianmadalin a răspuns:

Man asa am fost si eu la inceput! Fa-i exercitii, asa am facut eu, acum cant binehappy