| Cossmo a întrebat:

As dori sa stiu daca se poate in ce program a fost facuta melodia "Animals"-Martin Garrix si daca stiti alte programe asemanatoare sau programe de mixat.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti pe youtube tutoriale pentru asta:
https://www.youtube.com/......s?/results

Si da, sunt absolut sigur. Martin Garrix isi face melodiile in FL Studio. Cei mai multi DJ-ii/producatori celebrii folosesc fie Logic Pro, fie Ableton Live, dar Martin Garrix stiu sigur ca foloseste FL Studio(La fel fac si Afrojack si Avicii). FL Studio nu e doar pentru Dubstep, poti face orice gen de muzica electronica doresti, trebuie doar sa aflii cum se manuieste.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Martin Garrix - Animals e facuta in FL Studio, Martin Garrix foloseste FL Studio.
Un program asemanator(de produs) ar fi Ableton Live. Mai este si Logic Pro dar asta o sa-ti mearga doar daca ai Mac OS(sistemul de operare care functioneaza doar pe MacBook, iar MacBook-urile sunt cam scumpe pentru ca sunt facute de Apple) desi vad ca a aparut pe net si Logic Pro pentru Windows 7 si cred ca si pentru Windows 8.
Iar pentru mixat poti incerca Virtual DJ sau Traktor.

| Cossmo explică (pentru anonim_4396):

Esti sigur? Adica eu am folosit FL Studio, dar nu am gasit beat-urile alea.Fl nu e pentru dubstep? Nu prea vad cum faci muzica electronica din el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cossmo):

Vezi ca la unele melodii trebuie sa ai si niste pluginuri speciale, pe care trebuie sa le descarci tu. Cum am zis, cauta tutoriale la cum se fac melodiile iar daca vezi ca iti lipseste ceva plugin din FL Studio il cauti pe google si il descarci.
Un plugin pe care trebuie sa-l ai neaparat ar fi Nexus, deci descarca-l. Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cossmo):

Gasesti pe youtube tutoriale pentru asta:
https://www.youtube.com/......s?/results

Si da, sunt absolut sigur. Martin Garrix isi face melodiile in FL Studio. Cei mai multi DJ-ii/producatori celebrii folosesc fie Logic Pro, fie Ableton Live, dar Martin Garrix stiu sigur ca foloseste FL Studio(La fel fac si Afrojack si Avicii). FL Studio nu e doar pentru Dubstep, poti face orice gen de muzica electronica doresti, trebuie doar sa aflii cum se manuieste.

| Cossmo explică:

Esti sigur? Adica eu am mai folosit FL Studio, dar nu am gasit beat-urile alea.Mi se pare ca FL e pentru Dubstep, nu pentru muzica electronica.

| Cossmo explică:

Mersi mult!