| Ionică a întrebat:

Care sunt diferente si asemanari dintre Hip Hop si Rock? Aduceti argumente pro si contra. Multumesc!

3 răspunsuri:
| TheToxicNightmare a răspuns:

Rocku' este ceva energic iar hip-hop ceste cu totul diferit adica este mai cu ritm ca sa zic asa.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...hip hopul are total alt style.si din punct de vedere al hainelor.muzicii.ritmul muzicii...parul etc.in timp ce rockul este mai deavolesc caracterizandu-se prin solouri de chitara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere instrumental, sunt total diferite.
In hip hop se vorbeste despre viata de zi cu zi, de realitate etc
In rock, despre iubire, deprimarii...
Asemanari: Sunt 2 stiluri ascultate de cei cu inclinari catre muzica.