| Ionică a întrebat:

Care sunt diferente dintre religia ortodoxa si religia catolica? Aduceti argumente pro si/sau contra, va rog. Multumesc!

3 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

La catolici slujba tine cam o ora.

| inna_1376 a răspuns:

Religia catolica e aproape ca religia ortodoxa, ma refer la slujbe noul testament si vechiul testament. Diferenta e:poti sa botezi copilul cand vrei dupa un an, doi, trei poate si m-ai mult, dupa botez urmeaza Crezima care e ca un al 2lea botez, fara crezima nu poti sa te casatoresti in Biserica.In rest e cam la fel, sper sa-ti fiu de folos.

| supraponderallacap a răspuns:

Nu cred in niciuna