| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce trupa de metal sau rock imi recomandati, sa fie pe gustul meu, ascult death si black metal dar si metal head, trupele care imi plac cel mai mult sunt Bullet For My Valentine, Disturbed, Linkin Park, Spoken, Thirty Seconds To Mars, Three Days Grace, Skillet si Fara Zahar...altele care mi-ati mai recomanda. Trupe cu vechime... big grin

Răspuns Câştigător
| Daemoon a răspuns:

Shinedown, Seether, Stone Sour, Nightwish.

10 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Nu-s chiar pe gustul tau, dar:Evanescence, Trooper, Truda, Nirvana, Queen, The eagle, Eluveitie, Coma, Negura Bunget, Alice Cooper, Avantasia, Alternosfera

| Narcis2007 a răspuns:

Insomnium, before the dawn, avantasia, eluveitie

| Wøodenpints a răspuns:

Deja te-ai contrazis de 3 ori în întrebare.
Black și death metal n-au nici cea mai mică legătură cu ce asculți tu.
Din toate trupele pe care le-ai însirat, doar Disturbed și Fără zahăr nu-s îngrozitor de căcaturi, ca celelalte.
Trupele cu vechime n-au legătură cu black-ul, death-ul sau cu ce ai zis tu că-ți place.

Habar nu ai ce vrei. Și din ce asculți tu, foarte puține pot fi încadrate la rock.
Dacă 30stm cântă rock eu îmi tai oole și le dau la câini.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Am precizat destul de clar in intrebare...dar unii nu au inteles cam nimic, am spus ce genuri imi plac si ce trupe mai ascult in general, nu am spus ca Linkin Park si celelalte trupe apartin acelor genuri de muzica, crede-ma nu m-am nascut ieri. Nu ti-am cerut parerea in legatura cu ceea ce crezi despre anumite formatii, si nici nu ma intereseaza, daca vrei sa te dai smecher asta nu e site-ul potrivit, cand am zis de vechimea trupelor ma refeream la numarul de albume scoase.
Si poti sa iti tai "oole" si sa le dai cainilor pentru ca Thirty seconds to mars canta rock. Daca tie nu iti plac anumite genuri si trupe nu am ce sa-ti fac...

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Cânta la fel de rock ca direcția 5 sau talisman.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Frate ma lasi...canta mult mai bine de atat, recunosc ca melodiile lor nu sunt la fel de bune ca ale altor trupe, dar in clasamentul meu sunt la egal cu linkin Park, si am zis, nu suntem la fel, nu ne place acelasi lucruri tuturor...

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ne plac*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pare ca nu m-am facut inteles... Am spus ca imi place Death Metal Black Metal si Metal Head si am spus si ce trupe mai ascult pe langa... Si nu cred ca ma intereseaza ce credeti voi despre acele "cacaturi" pe care le ascult eu. Fiecare e diferit si asculta ce-i place, nu ce le place altora. Cand ma refeream la trupe cu vechime ma refeream sa nu fie recent aparute, sa aiba macar unu sau doua albume scoase. Dar nu se poate discuta frumos. Voi asculta trupele pe care mi le-ati propus, mersi pentru sugestii.

| MissDevilish666 a răspuns:

Eu nu înțeleg ce legătură au Thirty Seconds To Mars și Linkin Park cu death și black metal straight face.

| anonim_4396 explică (pentru MissDevilish666):

Mai citeste odata intrebarea...Am spus ce genuri imi plac si ce trupe mai ascult in general...