| Flype a întrebat:

Salut
O parere despre versurile mele?
PS:Sunt primele mele vresuri...

Refren:Am demoni in mine care vor sa iasa,
Si rime pe buze care ii alunga

Am pixul in mana,
Foaia pe masa
Rime pe buze,
care ies din inima

Va avertizez!
N-o sa ezit nimic,
voi scoate toti demonii!
nu vreau sa mai dorm cu ei
Ref:
M-am saturat sa vad pe strada atata cac.at
Copii de 14 ani care bat boschetari
Dar in Romania e o realizare,
sa bati oamnei fara aparare
Ref:
Oamenii in ziua de azi,
nu mai fac diferenta intre dragoste si ura
Fiindca nu mai stiu ce-n seamna dreagostea
Unii pentru bogatie isi omoara si familia
Ref:
Uhhhh, m-am usurat putin
dar mai am multe de spus
M-am saturat de politicieni cac.ati
Politisti drogati, pompieri retard.ati
Doctori injungiati in inima
Nu spun ca toti sunt la fel,
dar din pacate asta-i cea mai mare parte!
Ref:
Regret ca am trait in Romania,
fiindca tara mi-a destramat familia
A inceput cu tata, dupa cu mama,
a-ncetat doar dupa cea luat-o pe sora-mea

5 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

A...
Cred ca am zis destule.

| mODIN a răspuns:

Varza...

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Um...de ce sunt pompierii retardati? straight face
Sper sa nu-ti ia casa foc prea curand...
Si mai sper sa te loveasca o carte de gramatica in cap!

| Flype explică (pentru RedheadOnTheRun):

Sunt multe motive pentru care o parte din pomperi sunt retardati...
Daca iti deschizi ochii intelegi ca cel mult 5%din toti pompierii si-ar risca viata pentru tine...
Iar la partea de gramatica stiu ca nu sunt un zeu, dar nici un soricel, stiu sa scriu destul de bine.N-am de ce sa o invata in toatalitate fiindca e o tara in care dupa 20 de ani o parasesti, n-ai cum sa traiesti in ea si daca ai fii un mare geniu pe cum te crezi ai intelege macar 5%din ce vreau sa spun in versurile astea...

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru Flype):

Mai, nu stiu ce pompieri ai cunoscut tu. Intamplarea face ca eu stiu cativa, si am si avut nevoie de o interventie, din pacate. Oameni extraordinari. Eu cred ca esti putin infuentat de frustrarile altora. Nici nu ma cred geniu, de aici imi dau seama cat de usor si gresit iti faci tu o parere, deci inteleg de ce generalizezi si vorbesti fara sa stii. Pai e mai simplu, nu?laughing Daca regreti ca esti roman, poti oricand sa pleci si sa incerci sa iti uiti originile.