| Laddery a întrebat:

Am 12 ani si din curiozitate, eu ascult rock si metal si imi place genul asta de muzica. Dar daca il ascult asta m-ar face rocker? Si inca ceva e un pacat sa asculti melodii de genul asta? Scuzati daca am gresit categoria.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Felicitari pentru gusturile tale eclectice muzicale. Cum sa fie pacat? In ziua de azi e pacat sa fi prost, cum poate fi pacat daca asculti ceva complex si elitist? Daca asculti rock/metal nu esti neaparat rocker, a fi rocker inseamna a avea o anumita atitudine, pozitiva, rebela, independenta, creativa. Poti fi insa rocker sau metalist fara sa te imbraci corespunzator. Eu ma consider metalist veritabil desi in 99% din cazuri ma vei vedea imbracat ori la costum ori intr-o combinatie camasa-cravata sau camasa-cravata-sacou. Totul tine insa de interior si de modul in care simti.

14 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Si ce-ai tu in playlist crezi ca e rock?

| Thunderstruck a răspuns (pentru CautNume):

Ahh, nu trebuia sa zici, credeam ca am gasit in sfarsit un copil cu gusturi muzicale, dar...sad

| CautNume a răspuns (pentru Thunderstruck):

Vrei sa spui ca eu n-am gusturi muzicale?

| Thunderstruck a răspuns (pentru CautNume):

Ce zic eu, ce intelegi tu...

| CautNume a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ai zis "credeam ca am gasit in sfarsit un copil cu gusturi muzicale, dar...". Atata timp cat si eu am 12 ani nu inseamna ca la ce-am zis mai sus te-ai referit? straight face

| Thunderstruck a răspuns (pentru CautNume):

Clar.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Eu văd în playlist-ul tău numai şoarecele ăla chel care apasă pe butoane. Nu meriţi să asculţi rock şi metal.

| Laddery explică (pentru BloodMagickNecromance):

Dah asa este imi place si Dubstep dar si rock sau metal cum ar fi Disturbed, ai auzit de astia? Mie imi plac. Si ce ai tu impotriva lu Skrillex? Tipu ala e bestial la butoanele alea.

| BloodMagickNecromance a răspuns (pentru Laddery):

Da, mă, am auzit de Disturbed. Şi ca să ştii, dacă aveai cultură generală, îţi dădeai seama singur că nişte butoane nu te fac un muzician ''bestial''.

| FadetoBlack a răspuns:

Da, e cel mai mare păcat posbil. O să ajungi în Iad... Şi Satana va veni şi te va lua.

| valentingb a răspuns:

Categoria muzica. A asculta muzica rock nu te face rocker. A fi rocker inseamna sa ai o anumita mentalitate, sa te bazezi pe anumite principii, pe care le exprimi prin imbracaminte, comportament si muzica. De ce sa fie pacat? Muzica rock nu e satanica. Muzica satanica e satanica, muzica rock poate exprima iubire, compasiune sau chiar credinta in Dumnezeu. Asculta Cristo Centric- M-atingi acum (nu imi vine in minte alta mai "rock" acum).

| AtateaConditii a răspuns:

Da, dar daca esti rocker nu inseamna ca esti nebun si tipi intruna. Fiecare are o personalitate diferita si nu e rau sa fii nici manelist. Cunosc oameni care asculta manele si sunt foarte inteligente. Si este pacat sa asculti muzica asta deoarece nu vine de la Dumnezeu.

| andipd a răspuns:

Nu, e ok happy Si eu ascult Trance de pe la 11 ani. E un gen de muzica mai pentru adolescenti, dar...muzica nu are varsta. Nu ar trebui ca oamenii sa te critice ca asculti rock. Si eu ascultam inainte sa descopar Trance happy

| Anddd a răspuns:

Nu laughing ....nu te face rocker poti sa asculti ce vrei si nu este nici un pacat fiecare cu genul lui de muzica