| lora3u a întrebat:

Am o chitara acustica si sunt incepatoare. Incepatoare insemnand de fapt zero barat. Nu stiu deloc sa cant la chitara, in asa fel incat am si rupt o coarda. Dar asta se rezolva. Intrebarea e urmatoarea: cu ce ar trebui sa incep ca sa invat sa cant la chitara. Adica prima lectie de chitara care ar trebui sa fie, si cum sa invat. Poate sa imi arate cineva? Va multumesc! Funda pentru cine ma ajuta! O zi insorita sa aveti!

5 răspunsuri:
| UatDaFacx3 a răspuns:

Daca vrei imi dai id-ul tau si eu te invat un cantec din 2 acorduri care e foarte simplu si frumos..Si din pacate nu il gasesti pe internet...si eu sunt incepatoare dar merg la cursuri.big grin si in curand nu o sa mai fiuhee hee)

| lora3u explică (pentru UatDaFacx3):

Dap. iti las mesaj privat cu id-ul meuwinking

| UatDaFacx3 a răspuns (pentru lora3u):

Okk, dar pot sa ti-l dau decat luni ca acum sunt plecata si nu am caietul de chtara la mine.big grin ma rog acordurile pot sa ti le zic, dar melodia luni ca nu o stiu pe de rost.

| Danapea a răspuns:

happy te invat eu MOCA add ionutsqh7

| TiffanyღBJ a răspuns:

Am gasit blogul asta, poate te ajuta

http://cursuridechitara.blogspot.ro/2008/01/lectia-1-acordurile-g-c-d.html

Dar parerea mea este ca ar trebui sa iei niste lectii de la un prof. de muzica