| StefanFreestyle95 a întrebat:

e posibil sa cant la chitara folosind doar o mana (stanga)?

Răspuns Câştigător
| XxCristianaxX a răspuns:

Salut! Ai nevoie de ambele maini. Mana stanga e folosita in tinerea corzilor (schimbarea acordului), iar cea dreapta pentru a canta, ma rog sti tu sa misti corile pentru a produce muzica. In concluzie nu se poate.Asa spun unii. Exista un om care canta foarte bine si isi foloseste numai mana dreapta daca vrei sa te convingi uite un videoclip : http://www.mtv.ro/......mana-video

1 răspuns:
| MuSsiC a răspuns:

Nu poti deoarece cu una dai de corzi iar cu unu apesi acordurile