| ClaudiuOca221 a întrebat:

Hei, deci eu cânt la orgă. Cânt dupâ ureche (sunt începator, am doar vreo 7-8 luni) și mă întrebam cum pot folosi mai mult arpegile când cânt.Eu cânt de obicei, la mana stangâ, cu acorduri, dar aș vrea sa avansez folosind și arpegii. (nu am auz absolut, dar încerc totuși să mă antrenez).

Răspuns Câştigător
| Ganderoaica a răspuns:

Te-ar ajuta principiile materiei numită Polifonie.Contrapunct și fugă

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Ai incercat sa faci meditații?

| ClaudiuOca221 explică (pentru Hyperion7):

Până acum am învățat singur doar cu câteva tutoriale dar m-am gândit sa întreb pe cineva.