| Jigokunokishi a întrebat:

As vrea sa invat sa cant la citara electrica ati putea sa-mi dati niste site-uri de unde pot invata slide-uri, bend-uri si astea in ale chitarii, mi-ar fi de mare folos. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Cauta pe youtube lectii, sunt cele mai bune pentru tehnicile astea, care sunt foarte foarte simple, in general, singurele tehnici grele sunt tapping-ul cu mai multe degete, aici ma refer de la 4-6 in sus si sweep picking-ul, restul ar trebui sa fie floare la ureche.

| Jigokunokishi explică (pentru Thunderstruck):

Multumesc foarte mult pentru raspuns! happy