| Anonym52762952 a întrebat:

Vreau sa imi acordez bass'ul in drop C. Stiu care e acordajul, C G C F dar problema e ca nu am tuner potrivit pentru asta. Este vreun site, o aplicatie pe post de tuner? (care sa inregistreze sunetul)

1 răspuns:
| Thunderstruck a răspuns:

Sunt mii de site-uri si apicatii. Pt pc ai ap tuner, pentru telefon gasesti oricate vrei tu pe app store. Problema ar putea fi cu microfonul tau, pentru ca sunetul e foarte jos in cazul corzii "do", mai exact 32, 7 Hz, fiind do-ul din contraoctava, sau C1. Cam atat ar fi, tot ce conteaza e sa prinda microfonul nota.