| floryynnel a întrebat:

Salutare, in melodia: "Nothing else matters" de la Metallica, aveti idee ce inseamna primele 2 versuri? nu vreau google translate si nici ce e pe net.
Versurile sunt:,, So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart"
Incerc sa invat engleza, din versuri traduc ce stiu, si ce nu caut in dictionar, dar nu pricep versurile astea 2. Pe net am gasit:" Atat de aproape, indiferent cat de departe
fara a putea fi mai mult din inima" nu prea au logica(asa cred)
Aveti idei? Multumesc anticipat, clasicele funda +vot

Răspuns Câştigător
| TotiVorbescSinguri a răspuns:

Atat de aproape, nu conteaza cat de departe //NU poate fi mai mult de la inima (din inima )

3 răspunsuri:
| infectieacuta a răspuns:

Pai, ca sa-ti traduc cuvant cu cuvant ar veni cam asa:
so close= atat de aproape
no matter= nu conteaza
how far= cat de departe
couldn't be= nu poate fi
much more=mai mult, sau mult mai mult
from the heart= din inima; punele si tot cap la cap si vezi ce iesewinking

| infectieacuta a răspuns:

Eventual, acele versuri zic asta:
"Atat de aproape... nu conteaza cat esti de deaparte... nu poti fi departe de inima mea" tongue