| TeoTeodora2701 a întrebat:

Spuneti-mi va rog multe melodii frumoase.Nu conteaza cat de vechi sunt, doar sa fie foarte frumoase.

Funda!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Draga mea, de unde sa stim noi ce inseamna pentru tine "frumoase"? Pentru mine "frumoase" inseamna muzica care imi place mie, la altii le plac manelele, la altii muzica House, la altii jazz, etc. Era mai bine daca faceai niste precizari privind genul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ce stil muzical preferi?
Mie de exemplu imi place muzica clasica.
Frumos insemna muzica care,, gadila'' in mod placut urechile.
Incearca mai multe stiluri si vezi ce este pe gustul tau.

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
Nu stiu ce preferinte musicale ai tu, dar iti recomand sa incerci sa asculti muzica mai veche. Foarte frumoase, in opinia mea, sunt melodiile interpretate de Laura Pausini, Celine Dion, Andrea Bocelli, Whitney Houston, Barbra Streisand, Frank Sinatra, Elvis, Nana Mouskouri, Edith Piaf, Joe Dassin, Demis Roussos, Vangelis, Yanni, Jean Michel Jarre, Enigma, Enya, Modern Talking, CC Catch, ABBA, Boney M, Roxette, Bee Gees, Ricchi e Poveri, Julio Iglesias, Michael Jackson, Bob Marley.
Plus integral muzica clasica si de opera, muzica de pian interpretata de Richard Clayderman, Yiruma, Giovanni Marradi, Ernesto Cortazar, melodiile la nai ale lui Gheorghe Zamfir, muzica de chitara spaniola/flamenco a lui Armik etc

| Cameliapantiru a răspuns (pentru Cameliapantiru):

As mai adauga: Eric Clapton, Phil Collins, Chris de Burgh, Elton John, Simon & Garfunkel, Tina Turner, Mariah Carey...