| eddyeddy5 a întrebat:

Sunt considerati cei de la SlipKnot satanisti? Daca sunt raspunsuri cu "nu", vreau si o explicatie happy Multam` ^^

4 răspunsuri:
| Crisis a răspuns:

Nu stiu daca Slipknot sunt satanisti si sincer nu ma intereseaza.
Nici nu stii ce e aia satanist.
Citeste aici si "lumineaza-te": http://www.bisericasatanista.org/tipuri-de-satanism.html [nu musca].

| eddyeddy5 explică (pentru Crisis):

Imi puteti da nume de trupe sataniste, sa compar? happy Multumesc.

| Crisis a răspuns:

Trupe sataniste...
Sa stii ca cei care-si pun cruci intoarse la gat sau pentagrame si canta despre Satana nu sunt neaparat satanisti, sunt atei [adica ii doare-n c*r de dumnezeu/satana].
O sa-ti dau niste exemple de asa zise trupe sataniste: Gorgoroth, Behemoth, Dimmu Borgir, Venom, Bathory [RIP Quorthon], Darkthrone.

| chokingvictim a răspuns:

Ce intrebare stupida.ce inseamna sa fii satanist? sa il slujesti pe un anume satan care exista in mitologia monoteista.au zis ca slujesc pe acel anumit satan? nu! deci nu sunt satanisti.nu imi place muzica lor.