| justMe29 a întrebat:

Va place muzica? dac da, ati inventat vreodata cantece pe care le-ati scris? mie imi place tare mult sa compun... dar as vrea sa stiu ce inspiratie aveti voi :d daca vreti puteti sa mi le scrieti ...sunt curioasa :d

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Si eu compun muzica, inspiratia imi vine din intamplarile care le-ampetrecut, as putea sa-ti dau cateva versuri dintr-o melodie:

Mi-e dor de mine
Cand copil eram,
Aveam zilele senine
Si nu sufeream.

Mi-e dor de mine
Cand eram fericita
Era asa de bine
Ca ma simteam iubita.

Mi-e dor de mine
Cand viata-mi era dulce,
Mi-e dor de zilele cu tine,
Dar poate ca va trece…

toate fac parte dintr-o melodie, nu este toatawinking

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Eu am idei muzicale multe, dar nu am cunostinte muzicale (de ex. sa scriu notele.).

| Missperfect a răspuns:

Si eu compun dar pana acum doar una am compus-o si e chiar frumoasa! dar e in engleza si nu am chef sa o scriu acum! chiar maine am spectacol cand coji de portocale urati-mi succes!