| anonim_4396 a întrebat:

Vouă vă place billie Eilish? Mie personal dă.Ea cel puțin este originala și nu se preface că alte vedete! Ce părere aveți despre ea?

6 răspunsuri:
| ForeverAlone97 a răspuns:

Cine-i aia?

| DatNugget1212 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Billie Eilish (n. 18 decembrie 2001, Los Angeles, SUA sub numele Billie Eilish Pirate Baird O'Connell) este o cântăreață, compozitoare și muziciană americană.

Billie Eilish și-a făcut debutul în muzică la paisprezece ani și într-un timp relativ scurt a atras atenția criticilor și publicului prin single-urile „Ocean Eyes" și „Lovely" (înregistrat în colaborare cu Khalid). Ambele piese au primit discul de platină din partea RIAA pentru un milion de exemplare comercializate, iar succesul tinerei interprete este într-o continuă creștere. După lansarea discului EP Don't Smile at Me (2017), Apple Music a numit-o „Artistul de urmărit" al lunii septembrie, statut confirmat ulterior de piesele sale, care au strâns peste 750 de milioane de accesări pe platforma Spotify. În prezent Billie Eilish concertează în America de Nord și Europa și pregătește lansarea primului său album de studio, programat pentru anul 2019.

| wpetterssone a răspuns:

Nu am auzit de această persoană.

| DoarAlin a răspuns:

Nu cunosc persoana in cauza.

| DatNugget1212 a răspuns:

Eu cred, că este o artistă foarte talentată, îmi place genul ei de muzică "psihotică ", " Creepy " Și în primul rând nu folosește autotun, și dacă folosește, nu folosește prea mult. Îmi mai place faptul că are o voce de angelică. Nu este nici prea tare, nici prea mică. Este perfect!

| DatNugget1212 a răspuns (pentru DatNugget1212):

Are o voce angelică* *