| Valentina1988 a întrebat:

Buna tuturor! Sunt mamica a doi copii minunati, problema este ca atat eu cat si baiatul de aproape 2 ani ne confruntam cu bullying atat din partea copiilor cat si din partea parintilor lor. De ce spun asta? Copilul meu este terorizat la scoala de acesti copii,dar mai rau este terorizat acasa. El nu are dreptul nici macar sa se joace in fata propriei porti(stau la tara) pentru ca aici se aduna toti copiii sa se joace(locuiesc chiar peste drum de biserica). Primeste injurii gen "Bagami-as p*** in mama ta! Ce sa imi faca mama ta,sa imi beleasca p***! Ce faci bai haine de la Pepco(cu toate ca are numai haine de firma)! Este lovit etc. Daca Doamne fereste imi permit sa ies sa le zic ceva,rad de mine gen "Nici țâțe nu ai!" Sau pur si simplu,rad de mine! Mai nou se duc acasa si spun ca i-am batut sau i-am injurat. Daca ma duc la parintii lor,replica e urmatoarea: " Nu fac copiii mei asa ceva. Bine ti-au facut ca si asa ii injuri si ii bati. Nu te uiti fa la tine cum arati,handicapato, esti vai mama ta" si lista continua. Am aflat astazi de la o prietena ca una dintre "mame" se lauda ca si-a invatat copiii ca atunci cand ma vad pe strada sa urle cat ii tine gura ca ii bat, in asa fel incat sa auda ea de acasa si sa sune la politie. Va rog din suflet sa ma ajutati...din cauza asta sunt in depresie, nu mai mananc, am slabit ingrozitor, nu mai ies nici cu cea mica sa o plimb pe strada! Nu stiu ce sa mai fac si unde sa ma duc. Banuiesc ca fara dovezi nu pot sa fac nimic! Baiatul refuza sa mai mearga la scoala. Este singurul loc din acest sat unde se intampla asta. Restul sunt doar oameni linistiti care ma iubesc si ma respecta!

Răspuns Câştigător
| Anelise128 a răspuns:

Roaga-te la Dumnezeu sa intervina in cauza ta, roaga-te tu singura sau cu sotul tau pana ce Dumnezeu o sa te ajute. Nu pune preoti sa se roage, Dumnezeu asteapta ca tu sa te rogi. Pune-ti increderea in Dumnezeu, asteapta rezolvarea de la El. Pocaieste-te, intoarce-te la Dumnezeu!

8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Gândește-te la copii și fi tare!
Referitor la comportamentul celorlalți "oameni", probabil că ești singură, ți s-a pus o etichetă și ești desconsiderată în societate!
Părinții tăi ce zic? Nu îți ia apărarea?

| Valentina1988 explică (pentru romeo78):

Sunt casatorita de 10 ani! Sotul a invatat sa treaca peste, pentru ca si lui i s-a intamplat de cateva ori si daca a vazut ca nu are cu cine sa discute a lasat-o balta!

| Valentina1988 explică (pentru romeo78):

De mentionat ca am o situatie materiala mai mult decat buna, pe cand ei nu... fac parte din categoria "spargatorilor de seminte", fara intentia de a fi rautaciosa. Suntem desconsiderati pentru ca nu suntem genul de oameni care sa stea la barfa pe malul santului, iar copilul nu este genul care sa injure.

| romeo78 a răspuns (pentru Valentina1988):

Atunci este extrem de grav, lipsa de respect pentru cel de alături din partea conaționalilor.
Nu aveți posibilitatea de a vă muta în altă localitate?

| romeo78 a răspuns (pentru Valentina1988):

Casă de piatră doamnă!

Răspuns utilizator avertizat
| AlinTanase a răspuns:

Poti sa te rogi la Dumnezeu sau sa iti iei o arma airsoft sa ii mai pisti putin, copii, copii da mai dai dracu. Poti intra la belele dar daca faci asta suptil nu isi da seama ca ai tras poti lua o astfel de arma cam la 200 de lei.

| Valentina1988 explică:

Am vrut sa scriu baiatul de 7 ani!