| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca muzica americana e satanista ( majoritatea) m-am gandit e pacat so ascult? sa duc unitatea pc la preot sa sfinteasca hardul?
piesele astea le am
1. Arash ft Helena - Broken Angel
2. Adele - Someone Like You
3. Michel Tele - Ai Se Eu Te Pego
4. Lykke Li - I Follow Rivers
5. Fly Project - Musica
6. Antonia - Marionette
7. Sean Paul ft Alexis Jordan - Got 2 Luv U
8. Maximilian ft Mef X - Sophie
9. Rihanna ft Calvin Harris - We Found Love
10. Nayer ft Pitbull and Mohombi - Suave
11. DJ Antoine vs Timati ft Kalenna - Welcome To St Tropez
12. Lucky Man Project - Pumpin
13. Deepcentral - Speed Of Sound
14. Alexandra Stan ft Carlprit - One Million
15. Nick Kamarera ft Alinka - Get A Life (Mama Yette)
16. Smiley - Dream Girl
17. Dj Liviu si Mona - Sweet Love
18. Celia ft Kaye Styles - Is It Love
19. Don Omar ft Lucenzo - Danza Kuduro
20. Tom Boxer ft Morena and J Warner - Deep In Love
21. Dya - Don't Know
22. DJ Rynno ft Sylvia - Feel In Love
23. Meena K - Everybody On The Floor
24. Raluka - Out Of Your Business
25. Dan Balan - Freedom
26. Pitbull ft Marc Anthony - Rain Over Me
27. David Guetta ft Usher - Without You
28. Maroon 5 ft Christina Aguilera - Moves Like Jagger
29. Claudio Cristo ft Tamy - Teach Me
30. Gym Class Heroes ft Adam Levine - Stereo Hearts
31. Mohombi ft Nicole Scherzinger - Coconut Tree
32. Dj Sava ft Andreea D - Free
33. Flo Rida - Good feeling
34. Avicii - Levels
35. Tara - Mising You
36. Guess Who - Tot Mai Sus
37. Delia - Dale
38. Connect - R - Take it slow [New Entry]
39. Inna - Endless [New Entry]
40. Corina - Munky Funky [New Entry]

01 LMFAO? Sexy and I Know It 03:21
02 Rihanna Feat. Calvin Harris? We Found Love 03:36
03 Katy Perry? The One That Got Away 03:47
04 Bruno Mars? It Will Rain 04:18
05 Kanye West and Jay Z? Niggas In Paris 03:39
06 Flo Rida? Good Feeling 04:07
07 Adele? Set Fire To The Rain 03:35
08 Adele? Someone Like You 04:48
09 LMFAO Feat. Lauren Bennett and Goonrock? Party Rock Anthem 04:25
10 Big Sean Feat. Nicki Minaj? Dance (A$$) 03:41
11 Gym Class Heroes Feat. Adam Levine? Stereo Hearts 03:32
12 Maroon 5 Feat. Christina Aguilera? Moves Like Jagger 03:21
13 T-Pain Feat. Wiz Khalifa & Lily Allen? 5 O? clock 04:42
14 David Guetta Feat. Usher? Without You 03:28
15 Drake? Headlines 03:56
16 Snoop Dogg & Wiz Khalifa Feat. Bruno Mars? Young, Wild & Free 03:28
17 J. Cole? Work Out 03:55
18 Toby Keith? Red Solo Cup 03:46
19 Justin Bieber? Mistletoe 03:03
20 Foster The People? Pumped Up Kicks 04:00
21 Drake Feat. Lil Wayne? The Motto 03:01
22 Rihanna? You Da One 03:20
23 Gavin Degraw? Not Over You 03:39
24 Drake Feat. Nicki Minaj? Make Me Proud 03:42
25 Jessie J? Domino 01:48
26 Luke Bryan? I Don? t Want This Night To End 03:40
27 Selena Gomez & The Scene? Love You Like A Love Song 03:08
28 Nicki Minaj? Super Bass 03:20
29 Hot Chelle Rae Feat. New Boyz? I Like It Like That 03:08
30 Taylor Swift Feat. The Civil Wars? Safe & Sound 04:02
31 Cobra Starship Feat. Sabi? You Make Me Feel 03:36
32 Kelly Clarkson? Mr. Know It All 03:52
33 Pitbull Feat. Chris Brown? International Love 03:47
34 Jason Derulo? It Girl 03:17
35 Adele? Rolling In The Deep 03:50
36 Lil Wayne Feat. Drake? She Will 05:06
37 Lady Antebellum? Just A Kiss 03:41
38 Pitbull Feat. Ne-Yo, Afrojack & Nayer? Give Me Everything 03:49
39 Lady Gaga? Marry The Night 04:25
40 Jason Aldean? Tattoos On This Town 03:23

Răspuns Câştigător
| SweetChildOAxls a răspuns:

@MyObsession daca asta e muzica comerciala de prost gust, sincer nu as vrea sa stiu ce muzica asculti tu. Asta e ceea ce se asculta in zilele noastre, ceea ce gasesti la radio si la posturile de muzica (Utv, KissTV, MTV).

| anonim_4396 explică (pentru SweetChildOAxls):

Si tu asculti draga piesele? eu your my number one gril Alexandra Stan-One Millio

| DorelSudoru a răspuns (pentru SweetChildOAxls):

Adica muzica de prost gust...ca o completare

22 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Mai mult de jumate din cei enumerați nu-s americani.
Oricum, n-ar fi o idee rea, preotului sigur i-ar surâde dar să nu-ți uiți banii acasă.

| MyObsession a răspuns:

Ce asculţi tu e muzică comercială de prost gust.

| Annie2498 a răspuns:

Sincer, daca te duci cu PC la preot sa-l sfinteasca cred ca te da afara din bisericalaughing. iar despre chestia cu muzica satanista sincer mii se pare o prostie, daca chiar vrei musica satanista asculta Lady Gaga sau Rihanna(de fapt am vazut pe acolo si Rihanna-We found love). laughing dar in orice caz nu mii se par a fii muzici satanistelove struck.

| anonim_4396 explică (pentru Annie2498):

Multumesc mult, mi-ai luat piramida de pe inima

| TheBloodyRoses a răspuns:

Da, hai fugi sa-ti dea preotul ceva minte straight face Nu, muzica nu`i satanista, da' tu ori esti cam credul ori cam prost. Nu stiu ce sa spun.

| anonim_4396 explică (pentru TheBloodyRoses):

Te invit tot la religie sa intri la intrebarea masoni, sa vezi cati crestini posteaza video cu artisti care transmt mesaje satansite

| Deea a răspuns:

Intrebarea trebuia pusa la trivia/amuzante?

| anonim_4396 explică (pentru Deea):

E plin internetul e chestie serioasa

| mickeye a răspuns:

Omule,câți ani ai? Corina,Delia,Inna, Connect-r sunt români și ce fac ei nu se poate numi muzică.în rest, și eu ascult FOSTER THE PEOPLE, LADY GAGA, PITBULL, ADELE și crede-mă, nu sunt satanist.

| arhanghelu a răspuns:

Anonim,uite un exemplu de video, http://www.youtube.com/watch?v=3z2kXRuMDsg. dar asta nu inseamna ca toate piesele trebuie sa te duca cu gandul la masoni, illuminati, s.a.m.d. Oricum, cred, sper ca nu ai vorbit serios cand ai pus intrebarea cu sfintirea hardului :)).

| BodiX a răspuns:

Bai sincer tu ori esti cu capu ori esti cu pluta... Dc ar trebui sa fie muzica satanista? Crezi ca-l invoci pe draq daca la asculti? laughing Du-te la un psihiatru sau la biserica si dai un cd cu melodiile la un preot sa le sfinteasca rolling on the floor

| vevetree a răspuns:

Mi se pare ca ai pus intrebarea la misto, dar o sa-ti dau si eu un raspuns. happy
Unele videoclipuri ale cantaretilor actuali (Lady Gaga, Rihanna, Jay-Z) au clar... unele ciudatenii pe care le observi si fara sa-ti zica nimeni ceva.
Este pe youtube un filmulet (Illuminati - The Music Industry Exposed). Acum ca o fi adevarat sau nu tot ce se spune acolo... asta nu stiu. Dar macar sa inveti sa te feresti sa asculti ceea ce este evident ciudat.

| anonim_4396 explică (pentru vevetree):

Omul care nu stie de comedie nu a gustat din viata, nu-i adevarat draga e vrajeala americana

| vevetree a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu faci cum crezi; parerea mea e sa urmaresti tot filmul happy pentru ca nu e totul "comedie".
De ex, Rihanna sau Lady Gaga. Nici nu ai nevoie sa-ti spuna cineva ceva ca se observa cu ochiul liber in videoclipurile lor.

| vevetree a răspuns:

Pe Youtube este un filmulet ("Illuminati - The Music Industry Exposed"). Acum poate n-o fi adevarat tot ce se spune acolo, nu stiu, dar unele lucruri (versuri, videoclip) sunt clar cam ciudatele incat sa fie mai prudent sa eviti sa asculti melodiile respective. happy