| CryChristiAN a întrebat:

Am sunat la 666 si nu a raspuns nimeni.
Sorrz glumeam big grin. Acum serios :Ce parere aveti despre numarul 666 din Apocalipsa_ Sa nu uitam totusi ca este un numar de om si pecetea fiarei. Numarul acesta il mai intalnim cand Solomon primea tribut 666, dar asta nu cred ca are importanta.666 vor fi in legatura cu bio microcipurile care ne vor face viata mai buna oare?
Astept parerile d+voastra.

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Este semnul fiarei.Si orice va primi acest semn isi va vinde sufletul celui rau. Apocalipsa 14:,,„Dacă se închină cineva fiarei şi icoanei ei şi primeşte semnul ei pe frunte sau pe mână,
Apoc 13. 14-16;
va bea şi el din vinul mâniei lui Dumnezeu, turnat neamestecat în paharul mâniei Lui; şi va fi chinuit în foc şi în pucioasă, înaintea sfinţilor îngeri şi înaintea Mielului.
Şi fumul chinului lor se suie în sus în vecii vecilor. Şi nici ziua, nici noaptea n-au odihnă cei ce se închină fiarei şi icoanei ei şi oricine primeşte semnul numelui ei! http://www.google.ro/......http?/

8 răspunsuri:
| GRs a răspuns:

Chestiile astea mi se par o tampenie. Nu este decat un nr amarat la fel ca si 123, 777, 999 etc. Diavolul nu exista, el este doar o scuza pentru pacatele oameniilor, acestia neputand sa-si asume vina spun ca au fost "ispititi" de diavol(cea mai penibila scuza).

| CryChristiAN explică (pentru GRs):

Nu e doar un ''nr amarat''big grin

| GRs a răspuns (pentru CryChristiAN):

Ai dreptate.E un nr din 3 cifre identice.

| loveyourlifeis4ever a răspuns:

Sa nu mai folosesti acel numar, mi-e scarba de el deoarece este numarul ce-l reprezinta pe nenea Dracu...

| Thunderstruck a răspuns (pentru loveyourlifeis4ever):

Si scarba sa-l pomenesti nu-ti e.

| loveyourlifeis4ever a răspuns (pentru Thunderstruck):

Taca-ti fleanca se mai spune dar eu iti spun TACI!

| Thunderstruck a răspuns (pentru loveyourlifeis4ever):

Asa te invata Iisus sa vorbesti?

| AnonymousFreedom a răspuns:

Adevarul e ca teama de 666 este cumva indoctrinata in multi copii atunci cand sunt foarte mici. ''666,, ii cifra irationalului.''Biblia,, este o suma de mituri plagiate din alte mituri aparute mult mai devreme, cu numele persoanjelor schimbat, atat nimic mai.''Crestinismul,, si ''Biblia,, este o conspiratie ''Evreiasca,, si am o intreaga teorie care pot si sa o propez.''Apocalipsa,, a venit deja. Apocalipsa nu este ce zice ''Biblia,, este momentul in care toti am ajuns controlatii in totalitate si suntem doar niste roboteii ascultatorii.Ce te sperie ''Microcipurile,,,.Noi deja avem codul de bare pus pe ceafa si suntem controlatii in totalitate.Crezi ca tu esti liber? Are cineva idee daca romanii au fost pusi la curent cu faptul ca, pe 31 ianuarie CE a aprobat transferul datelor personale ale cetatenilor tarilor membre, catre Israel? Decizia adoptata pe 31 ianuarie 2011 prin care se prevede transferul datelor personale ale cetatenilor CE catre Israel explica faptul ca acest Stat raspunde directivei 95/46 privind protectia datelor. Date personale inseamna numerele de telefoane, conturile bancare, datele de sanatate, familia, deplasarile. toate datele pe care guvernele statelor membre le colecteaza despre noi.Deci mai ai nevoie de microcip? Ti-am prezentat o masura anti-libertate. Poporul ales de ''Dumnezeu,, te monotireaza in permanenta.''Evreii,, in orice situatie trebuie sa conduca sa controleze omul si sa fie la butoane.