| ramoina a întrebat:

A vazut cineva emisiunea de duminica seara de la B1 despre microcipurile care se doreste a fi implantate la oameni - semnul fiarei? Stie cineva despre acest subiect? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| printmaster a răspuns:

Http://www.TPU.ro/......nesti.html

aici am dat un raspuns. rezumativ microcipurile fac parte dintr-un sistem de monitorizare control de o eficienta inspaimantatoare ca performanta sistem in care libertatea de gandire si de traire dupa un anume tipar (in principal cel crestin ortodox) va fi abolita si care va avea caracteristicile indicate in Apocalipsa. adica nu o sa poti sa traiesti fizic in acel sistem fara microcip iar alternative nu vor fi sau vor fi inacceptabile pentru oamenii obiusnuiti sa traiasca dupa un standard de confort.

2 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu am vazut emisiunea... dar am vazut -Ingerul digital-
Acest film este foarte explicit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am vazut emisiunea, dar parerea mea personala este ca sunt foarte utile in anumite cazuri, sunt copii care dispar fara urma, oameni certati cu legea care recidiveaza si pe care nu ii mai gaseste politia pentru a le cere socoteala pentru faptele pe care le fac, femei maltratate sau rapite ...ar fi foarte multe exemple, este o optiune si nimeni nu iti impune, dealtfel exista telefoane mobile care pot fi urmarite pe internet si asta se face doar cu acordul persoanei respective, poti sti in orce moment unde se gaseste persoana respectiva, cred ca este folositor in cazul copiilor.in cazul oamenilor cu caziere grele chiar este impus.