| William a întrebat:

As vrea sa ma apuc de satanism dar nu sunt foarte convins, imi este frica de unele lucruri. Am intrat pe http://satanismul.blogspot.ro/ si am citit cateva lucruri introductive, unele mi se par exagerate. Pentru voi cum a fost la inceput? Ati facut ritualul de initiere singuri (adica fara sa va spuna cineva cum sa faceti) sau ati avut ajutoare? Nu se poate evita partea in care trebuie sa intepi degetul aratator si sa curga sange pe o foaie de hartie? Chiar nu vreau sa ma tai sau sa ma intep. Daca nu ma puteti ajuta, nu raspundeti la intrebare.

Răspuns Câştigător
| ChangeName a răspuns:

Tineri rebeli care au ales sa-si traiasca viata dupa propriile reguli si principii:
Adica Majoritatea celor care practica satanismul modern sunt mai tineri si la faptul ca isi traiesc viata dupa propriile reguli si principii ma refer la cele 10 porunci din biblia crestina si la cele 11 din cea satanica.Adica ei fac ce vor fara sa respecte vre una.

Sa recurga la tot felul de lucruri iesite din comun:
Adica ceea ce ziceai tu ca te sperie din ceea ce ai vazut pe acel blog.

Atunci tu te vei ori la momenul in care crezi:
Aici este o greseala gramaticala, in loc de "ori" este opri.
Adica cand vei da peste anumite lucruri iesite din comun nu trebuie sa te fortezi sa le respecti pentru a fii satanist. opreste-te unde crezi tu ca e nevoie.

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Imi dau seama cat de satanist esti cand nu vrei nici sa te intepi in deget...

| costis a răspuns:

Iti trebuie 5 broaste si un ou de sarpe. In rest e simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intentionez sa te jignesc dar numai PSIHOPATII adopta asfel de credinte!
http://www.ziare.com/articole/psihopati+comportament

| Ben00 a răspuns:

Vezi cum a inceput-o sean sellers.
https://www.youtube.com/watch?v=O_063yumYVM

Răspuns utilizator avertizat
| ChangeName a răspuns:

Pentru a fii satanist nu e nevoie sa faci tot ce e pe bloguri sau sa iei in calcul tot ce t-i sa mai raspuns pana acum legat de psihopati si alte de-astea.
Satanismul se imparte in doua categorii:
Satanismul clasic, care se ocupa cu magia si venerarea lui Satan.
Satanismul modern, care sunt doar niste tineri rebeli care au ale sa-si traiasca viata dupa propriile reguli si principii.
Daca tu simti ca vrei sa faci asta lasa-i pe toti sa zica ce vor si nu-i baga in seama.
Este viata ta si faci ce vrei cu ea.
Si sa fii satanist nu inseamna sa recurgi le tot felul iesite din comun.
Daca tu simti ca ai luat-o pe acest drum nu-i baga pe toti in seama, urmeaza-ti calea si fii tu insuti. Atunci tu te vei ori la momenul in care crezi ca nu trebuie sa faci anumite lucruri.
Spun din nou:
Urmeaza-ti calea pe care simti ca vrei s-o urmezi, implinesteti visele facand orice e necesar si cel mai important: Traieste-ti viata in felul tau.
Nu-i baga pe toti in seama si ia-o pe drulul tau.
Si totusi, frate, daca simti ca satanismul nu este facut pentru tine ( asta dupa ce i-ai dat o sansa) vreau sa stii ca vei avea mereu un loc alaturi de niu ( ateii )
Iti urez succes in ceea ce vrei sa faci in viata si sa nu uiti niciodata ce ti-am scris aici.
Succes frate!

| William explică (pentru ChangeName):

Imi explici te rog ce ai vrut sa spui aici? ''tineri rebeli care au ale sa-si traiasca viata '' ''sa recurgi la tot felul iesite din comun'' ''Atunci tu te vei ori la momenul in care crezi ''. Iti multumesc pentru sfaturi, succes si tie.

| ChangeName a răspuns (pentru William):

Tineri rebeli care au ales sa-si traiasca viata dupa propriile reguli si principii:
Adica Majoritatea celor care practica satanismul modern sunt mai tineri si la faptul ca isi traiesc viata dupa propriile reguli si principii ma refer la cele 10 porunci din biblia crestina si la cele 11 din cea satanica.Adica ei fac ce vor fara sa respecte vre una.

Sa recurga la tot felul de lucruri iesite din comun:
Adica ceea ce ziceai tu ca te sperie din ceea ce ai vazut pe acel blog.

Atunci tu te vei ori la momenul in care crezi:
Aici este o greseala gramaticala, in loc de "ori" este opri.
Adica cand vei da peste anumite lucruri iesite din comun nu trebuie sa te fortezi sa le respecti pentru a fii satanist. opreste-te unde crezi tu ca e nevoie.

| xStixx a răspuns:

Foarte interesantă chestia asta, am văzut ceva ce mi-au pus foarte multe semne de întrebare şi anume :
Când cerem ajutor unui Demon, este adecvat să oferi ceva în schimb. Fi pregătit să oferi ceva. Acesta este ceva asupra căruia tu şi Demonul ar trebui să cădeţi de acord.

Ce ar trebui noi ca oameni, să-i oferim în schimb?
Pur şi simplu a spus să-i oferim ceva în schimb...dar ce?