| FucktheSistem a întrebat:

Aseara mi-a vorbit Dumnezeu. Acum cred in el. Credeti ca ma va ierta pentru tot ce i-am facut?

Răspuns Câştigător
| Yppy a răspuns:

"If you talk to God, you are praying. If God talks to you, you have schizophrenia."

55 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Sa fac o noua secta

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt destule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Dar asta e originala alea is false daca asa vrea dumnezeu

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da-mi mai multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

In primul rand dumnezeu nu vrea sa mergi la biserica i se pare o porcarie in inima fiecaruia e o biserica / isus mi-a spus ca biserica din noul testament era un simbol nu o cladire

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Biserica este formata din pietre vii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Si inca ceva cu toti suntem dumnezei

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,suntem fii de Dumnezeu, deci niste Dumnezei mai mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Mi-a zis ca biblia nu e reala crezi ca minte?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici cel care minte nu este altcineva decat tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Daca ajungi in iad treaba ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Isi reamintesc ca unui pacatos ea vb ultima oara lui pavel

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiu ca Dumnezeu poate sa vorbeasca,dar trebuie sa trecem totul prin filtrul Evangheliei, si daca nu este in conformitate cu ea, nu este de la Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Tu ai vazut vreodata un inger?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Am visat un inger.Era din lumina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Si a vb cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ai fost la bise

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

In ziua aceea am citit din Biblie la Isaia,,Serafimii stăteau deasupra Lui, şi fiecare avea şase aripi: cu două îşi acopereau faţa, cu două îşi acopereau picioarele, şi cu două zburau. Strigau unul la altul şi ziceau: „Sfânt, sfânt, sfânt este Domnul oştirilor! Tot pământul este plin de mărirea Lui!" Şi se zguduiau uşorii uşii de glasul care răsuna, şi Casa s-a umplut de fum. Atunci am zis: „Vai de mine! Sunt pierdut, căci sunt un om cu buze necurate, locuiesc în mijlocul unui popor tot cu buze necurate, şi am văzut cu ochii mei pe Împăratul, Domnul oştirilor!" Si in rugaciunea mea am spus Domnului:,,Doamne dar vreau sa vad si eu un inger.,,Si noaptea am visat cum fulgera si cerul era plin de slava si puterea lui Dumnezeu, apoi un inger a venit si a intrat prin geam, a venit pana chiar langa patul meu.Eram uimita de frumusetea Lui, dar totodata parca eram atat de mica, era plin de putere.M-am trezit din vis.Era atat de real.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu te va ierta, păcatoaso! no talking

Răspuns utilizator avertizat
| JoMo a răspuns:

Dumnezeu iarta orice si pe oricine daca persoana respectiva isi cere iertare in fata Lui, adica la spovedanie. Dar trebuie sa mai treci si prin casa Domnului din cand in cand(duminica, vinerea).

| florina200 a răspuns:

Da cam ce ti-a spus?

| Adrian4123 a răspuns:

Daca chiar iti pare rau el te va ierta!

| anamaryaloly a răspuns:

Depinde !