| FucktheSistem a întrebat:

Aseara mi-a vorbit Dumnezeu. Acum cred in el. Credeti ca ma va ierta pentru tot ce i-am facut?

Răspuns Câştigător
| Yppy a răspuns:

"If you talk to God, you are praying. If God talks to you, you have schizophrenia."

55 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Si ce ti-a spus?

| FucktheSistem explică (pentru EmaS):

Mi-a spus sa ii iau locul invechitei FacktheSystem

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Dumnezeu mia vb

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum,in ce mod?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

In vis mi-a zis ca nimeni nu a inteles mesajul lui si cam il deranjeaza

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Si,ce ai de gand sa faci, ce hotarare ai luat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Sa fac o noua secta

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt destule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Dar asta e originala alea is false daca asa vrea dumnezeu

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da-mi mai multe detalii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

In primul rand dumnezeu nu vrea sa mergi la biserica i se pare o porcarie in inima fiecaruia e o biserica / isus mi-a spus ca biserica din noul testament era un simbol nu o cladire

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Biserica este formata din pietre vii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Si inca ceva cu toti suntem dumnezei

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,suntem fii de Dumnezeu, deci niste Dumnezei mai mici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Mi-a zis ca biblia nu e reala crezi ca minte?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici cel care minte nu este altcineva decat tu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Daca ajungi in iad treaba ta

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Isi reamintesc ca unui pacatos ea vb ultima oara lui pavel

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiu ca Dumnezeu poate sa vorbeasca,dar trebuie sa trecem totul prin filtrul Evangheliei, si daca nu este in conformitate cu ea, nu este de la Dumnezeu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Tu ai vazut vreodata un inger?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Am visat un inger.Era din lumina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Si a vb cu tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ai fost la bise

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

In ziua aceea am citit din Biblie la Isaia,,Serafimii stăteau deasupra Lui, şi fiecare avea şase aripi: cu două îşi acopereau faţa, cu două îşi acopereau picioarele, şi cu două zburau. Strigau unul la altul şi ziceau: „Sfânt, sfânt, sfânt este Domnul oştirilor! Tot pământul este plin de mărirea Lui!" Şi se zguduiau uşorii uşii de glasul care răsuna, şi Casa s-a umplut de fum. Atunci am zis: „Vai de mine! Sunt pierdut, căci sunt un om cu buze necurate, locuiesc în mijlocul unui popor tot cu buze necurate, şi am văzut cu ochii mei pe Împăratul, Domnul oştirilor!" Si in rugaciunea mea am spus Domnului:,,Doamne dar vreau sa vad si eu un inger.,,Si noaptea am visat cum fulgera si cerul era plin de slava si puterea lui Dumnezeu, apoi un inger a venit si a intrat prin geam, a venit pana chiar langa patul meu.Eram uimita de frumusetea Lui, dar totodata parca eram atat de mica, era plin de putere.M-am trezit din vis.Era atat de real.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu te va ierta, păcatoaso! no talking

| ramona30 a răspuns:

Ce ai fumat inainte sa iti vorbeasca d-zeu? laughing) Zi-mi si mie reteta ca mie nici cand sunt beata moarta nu imi vorbeste, cred ca e suparat pe mine.

Răspuns utilizator avertizat
| Kosuchin a răspuns:

Ssuuper =D! Oare o sa-mi faca si mie cineva o dublura

| FucktheSystem a răspuns (pentru Kosuchin):

Nu ști cât am așteptat eu să-mi facă cineva love struck

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Și de unde știi ca ți-a vorbit God? Poate era moș crăciun.
Dacă te mai deranjează careva spune-mi că-i scobor eu din ceruri.

| tamtamtam a răspuns:

Ce i-ai facut prietenului tau imaginar? Viol sau ceva de genu?

| Adrian4123 a răspuns:

Daca chiar iti pare rau el te va ierta!

| florina200 a răspuns:

Da cam ce ti-a spus?

| COD ROSU a răspuns:

Nu cred.

| mimiwewem a răspuns:

Normal,Dumnezeu pe oricine iartă. Chiar cât de parte constă păcatul. Trebuie doar să ai încredere în el, și să-i vorbești și tu. Desigur, prin rugăciuni.

| foxie a răspuns:

Marihuana...
A nu se lasa la indemana copiilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tea banat? nu te va ierta esti deja in iad nici dracu nu te scoate de acolo las ca venim si noi la tine

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-au banat, cineva s-a gândit să-mi mai facă un cont, poate îmi dă și parola în caz de mă suspendă adminii să am o rezervă.
Oricum FucktheSystem2 sună nașpa, eu l-aș fi făcut FucktheSistem. și așa lumea nu știe că system se scrie de fapt cu y.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Ma bucur ma duc sa continui conversatia cu dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Chiar e creștin cel care a făcut dublurile, l-am prins tocmai când și-a schimbat numelehee hee
Oricum nu i-a dat lumea ignor, i-au dat administratorii suspendare și acum a revenit, oricum nu mă supăr, e amuzant.

| Kosuchin a răspuns (pentru FucktheSystem):

Acum te mai si injura crying. Nu-i correct, vreau si eu unul =[.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off Doamne Sfinte, religia a ajuns un loc de "prikalit"

| bogz a răspuns:

Si ce ti-a spus mai exact, doar din curioziate?

| FucktheSistem explică (pentru bogz):

Mi-a spus sa ii iau locul depasitei FacktheSystem.

| vioreld a răspuns:

Dumnezeu stie sa ierte pe toata lumea.El te va ierta, dar cu conditia ca si tu in aceasta viata sa stii sa ierti.

| newperson4him a răspuns:

Vad ca esti nou/a pe acest site, si presupun ca te plictisesti dureros de tare, dar daca tot vrei sa pui intrebari "din plictiseala" macar gaseste alte subiecte, nu Dumnezeu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru newperson4him):

Sa stii ca si eu am vb cu dumnezeu mi-a zis asa daca te violez parinti tai sunt obligati sami te dea vezi sadoma si gomora gasesti acolo versetele

| JoMo a răspuns:

Dumnezeu iarta orice si pe oricine daca persoana respectiva isi cere iertare in fata Lui, adica la spovedanie. Dar trebuie sa mai treci si prin casa Domnului din cand in cand(duminica, vinerea).

| FucktheSistem explică:

Prima FacktheSystem e o grasana, nu se compara cu mine.

| FacktheSystem3 a răspuns:

HUo Ambele sunteti nasoale.

| anamaryaloly a răspuns:

Depinde !