| Innovation a întrebat:

Astazi am fost la Biserica sa ma spovedesc si sa ma impartasesc si am auzit ca dupa este bine sa dorm.Eu nu prea mai pot sa adorm.Este obligatoriu acest lucru?

16 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Superstitii prostesti, n uscrie nicaieri asa ceva in Biblie.in loc sa dormi mai bine te-ai ruga.in acest fel vorbind cu Dumenzeu.multumeste-i ca ti-a iertat pacatele prin spovedanie.

| Vladuthz a răspuns:

Doamne cata prostie pe siteul asta.

| Vladuthz a răspuns:

Voi ganditi cand puneti intrebarile astea, sau mai bine zis GANDITI?

| Innovation explică (pentru Vladuthz):

Du-te si lasa-ma in pace vroiai sa ma ajuti sau nu? Eu am pus aceasta intrebare cu un rost, chiar vroiam sa stiu.Pe langa faptul ca vroiam sa respect aceasta vorba, vroiam sa si stiu. Dar asta e, ce sa le ceri celor ca tine.Hai pa si nu mai raspunde la intrebari daca nu vrei sa ajuti oamenii.

| Hikari a răspuns:

Buna.
Eu stiam ca dimpotriva dupa ce te-ai impartasit nu ai voie sa dormi. raised eyebrows

| KinoAndreea a răspuns:

Da vezi sa nulaughing Eeeh.

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Ce chestie...nu am auzit in viata mea de chestia asta. Dar nu cred ca trebuie sa dormi dupa ce faci asta laughing.

| Azµre a răspuns:

Poti sa te si **** la urma urmei n-are legatura somnul cu spovedania!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. e doar o traditzie

| AlexUnder a răspuns:

Nu este obligatoriu asa se zice ca ti se face somn ca ai sufletul curat big grin

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Bai deci esti tare la faza asta nu este voie sa dormi...(cica ti se ia ceea ce ti s-a dat in biserica in timpul somnului)

| Hassel a răspuns:

Chestia cu dormitul, la fel ca şi cea cu pupatul icoanelor sau statul în genunchi după împărtăşanie sunt tradiţii,,, invenţii" populare, ce nu sunt cuprinse în dogmatica ortodoxă. Altfel spus, nu, nu e obligatoriu să dormi după ce te împărtăşeştihappy

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Nu e obligatoriu sa dormi. Eu stiu ca nu ai voie sa pupi pe cineva si sa scuipi, iar daca ai nevoie sa scuipi scuipa intr-un servetel pe care il arunci pe o apa.

| Mmorrreee a răspuns:

Pacatuiesti daca nu dormi.laughing) glumesc..nu se intampla nimic. dar macar stai pe pat la tv.tongue

| Iulikutzzaa a răspuns:

Nu eu nu am dormit

| Fujitzu a răspuns:

Nu este obligatoriu, dar si eu am auzit asa, nu este pacat. Funda?