| thealchemist a întrebat:

Aveti aici citeva fotografii legate de masonii din Irlanda:
http://usahitman.com/gloifhr/
aveti cumva astfel de poze ale masonilor din Romania, cu ritualuri sau obiecte de cult?

6 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_lojilor_masonice_din_Rom%C3%A2nia
In fine, de ce ai postat aici? Masonii nu sunt oameni religiosi.

| thealchemist explică (pentru ErrorFound):

La care alta categorie puteam cere poze cu ritualuri si obiecte de cult?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://deconspirareafrancmasoneriei.wordpress.com/
Aici gasesti probabil cate ceva.
Aveau nevoie de o religie mondiala pe care sa o aprobe in viitor pentru natiunile unite ale terei.

| BlackSulphur a răspuns:

Vreau si eu o masa de aia triunghiulara!

| OmuFoarfeca a răspuns:

Nu,dar stiu ca in iarna(parca) la Bucuresti intr-un muzeu era o galerie cu obiecte masonice, a aratat si la televizor, daca se mai organizaza ai putea merge...