| voli1609 a întrebat:

Bărbații trans au voie să meargă pe muntele Athos?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cei de la Muntele Athos au reguli stricte legate de sex, și accesul în comunitatea lor. Presupun că din acest motiv, dacă dezvăluie aceasta, i se va refuza accesul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Nu există regulă scrisă că nu au voie.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Ce-s barbatii trans, poponauti?

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Tinand cont ca transexualitatea inseamna schimbarea sexului din barbat in femeie si invers, acesta ar trebui considerat pacat ca ti schimbi sexul pe care Dumnezeu a decis sa ti-l dea.
Insa tinand cont ca tot El iti da liberul arbitru si acum ca ti ai schimbat sexul ai devenit ce ai vrut, pai asta inseamna ca ai renascut sub alta infatisare, ti ai dat si alt nume deci felicitari te ai nascut a doua oara. Dumnezeu fiind constient de libertatea pe care ti a dat o, nu poate decat sa accepte ca tu ai vrut sa fi altceva decat dorinta lui.

| CIaudiu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Numai tampenii ai scris acolo. Cu orientarea sexuala te nasti iar aceasta nu poate fi schimbata pe parcursul vietii. Imagineaza-ti, tu ti-ai putea schimba sexualitatea? El de ce ar putea daca asa s-a nascut? Astia care nu intelegeti corpul si mintea umana, mai bine taceti naibii si ocupati-va cu altceva. S-a umplut Romania de "genii" in toate.

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru CIaudiu):

Plangi

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru CIaudiu):

Iti sugerez asa:
-iesi din casa sa vezi lumea.
-invata sa cauti macar pe wikipedia ce inseamna transexual.
-"cu orientarea sexuala te nasti si aceasta nu poate fi schimbata" hai nu mai spune.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Opera%C8%9Bie_de_schimbare_de_sex
https://www.vice.com/......in-romania
https://web.facebook.com/......674258923/
https://www.gandul.ro/......v-19660796

| ania a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Poate si sa nu accepte adica sa nu aprobe.

| CIaudiu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Dap, se pare ca faci si tu parte din grupul de analfabeti functional care stiu sa citeasca cat de cat dar nu inteleg ce citesc. Chiar din link-urile pe care mi le-ai furnizat acesti oameni mentioneaza un fapt empiric: s-au simtit dintotdeauna sexului opus. Homosexualitatea si tot ce cuprinde LGBTQ+ este de natura psihica. De cate ori e nevoie sa-ti repet ca sa bagi la capalul ala sec?
Operatiile de schimbare a sexului vin ca urmare a dorintelor psihologice de a te apropia cat mai mult de sexul opus.

Oricum mi-am pierdut 10 minute din viata ca sa-ti scriu ceva ce oricum nu vei intelege. Asa e rasa romaneasca... mai trebuie sa treaca 200 de ani ca sa mai cresteti in pic in IQ.

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru CIaudiu):

Analfabet functional esti tu cumetre.))
"mentioneaza un fapt empiric"-sa-mi subliniezi unde scrie asta, daca poti bineinteles.
"operatiile vin ca urmare a dorintelor psihologice"-eu doar ti-am dovedit ca exista nu ca sustin sau orice altceva, fiindca raspunsul meu a fost pe baza faptului ca tu ai zis ca nu s-au facut niciodata.
Corectie mi am pierdut 1 minut incercand sa-ti scriu....hai papa

| oykoj98 a răspuns:

Teoretic nu, practic daca arati ca un barbat si in acte scrie ca esti barbat s-ar putea sa poti sa mergi. Acum, daca cumva cei ce organizeaza stiu ca esti trans, ma indoiesc ca te lasa.