| j1NNNx a întrebat:

Biblia spune ca tatuajele nu sunt permise, spune la fel si de cele religioase?

Răspuns Câştigător
| Mașka98 a răspuns:

Leviticul 19:28
"Să nu vă faceţi tăieturi în carne pentru un suflet mort şi să nu vă faceţi niciun tatuaj. Eu sunt Iehova."

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Tatuajul e tot tatuaj fie ca e o cruce, fie ca e altceva. Dacă era corect, ar fi specificat.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Biblia e o carte scrisa si rescrisa de oameni, ei interzic tatuajele, si aceasta biblie este o carte mincinoasa, putine adevaruri gasesti acolo, si acele adevaruri sunt despre uciderea homosexualilor si alte prostii de genu'.

| Clorox a răspuns:

Cui ii pasa? happy
Faci ce vrei, e viata ta, nu sta sa fii condus de o carte!

| Mașka98 a răspuns:

La Leviticul 19:28 se spune : "Să nu va faceți NICIUN tatuaj."

| Demzz a răspuns:

Unde mai exact interzice Biblia, tatuajele? Eu nu am găsit niciun pasaj unde să fie interzise.

| Demzz a răspuns (pentru Mașka98):

De fapt zice să nu ne imprimăm niciun semn pe piele, nu zice de tatuaj. Acelea erau niște reguli pentru poporul evreu, pe care crestinii de azi nu mai trebuie să le urmeze. De exemplu, in VT scrie și că nu ai voie să te bărbieresti, să mănânci carne etc si alte lucruri de genu si totusi de alea nu zice nimeni nimic...pt că nu se mai aplică acum. Și incă ceva, nu cred că își face nimeni tatuaje pentru un suflet mort laughing

Răspuns utilizator avertizat
| j1NNNx explică (pentru Demzz):

Cum adica "pentru un suflet mort"?

| Mașka98 a răspuns (pentru Demzz):

Leviticul 19:28
"Să nu vă faceţi tăieturi în carne pentru un suflet mort şi să nu vă faceţi niciun tatuaj. Eu sunt Iehova."

| byancageorgiana a răspuns:

Tatuajele de orice fel nu sunt permise conform bibliei

Întrebări recente