| NegruAlb a întrebat:

Am mare ghinion in toate privintele, credeti ca e din cauza ca nu m-am spovedit niciodata? (am 21 de ani). Eu incep sa cred din ce in ce mai des ca asta e problema si Dumnezeu ma pedepseste.

Răspuns Câştigător
| AnniaAKN a răspuns:

Nu are nici o legătură cu asta, tu trebuie să te spovedeşti dacă simţi nevoia, nu din obligaţie.Acest ghinion despre care vorbesti nu are legătură cu Dumnezeu pentru că El nu ti-ar face rău, are lăgătură cu gândirea ta, dacă e negativă se manifestă in exterior.De obicei când nu-ți merge ceva bine tinzi să crezi că totul de acum în colo așa va fi. Când îți apare o problema, nu o ingnora, încearcă să o rezolvi, așa înveți să te descurci cu celelalte.
La fel si mie toate imi merg pe dos în ultima vreme, stai liniștit tuturor ni se intamplă.

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,pur si simplu ti se intampla unele lucruri care se intampla tuturor.Biblia spune sa vorbim cu Dumnezeu despre ceea ce facem si El ne va ajuta.Deci,nu te pedepseste Dumnezeu.

| Holiday a răspuns:

Peste 6 miliarde de oameni din cei care traiesc azi nu s-au spovedit niciodata, pe principiul tau ar trebui sa aiba numai ghinioane, ca tine. Evident nu e asa si evident ca nu are legatura spoveditul cu realizarile unui om sau cu "ghinionul".

| Alcyon a răspuns:

Norocul sau ghinionul tin in primul rand de modul in care te autoprogramezi. Daca esti negativist, sa stii c-o sa ai probleme in viata. Si nu pentru ca nu te spovedesti, ci pentru ca subconstientul va lucra impotriva ta si vei lua decizii proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu simti asta, asa este.
Du-te si spovedeste-te si vezi ce se intampla.
Daca functioneaza ai de castigat, daca nu ai pierdut 30 de min.
Experienta personala este mai pretioasa decat sfaturile unor atei experti in pierdut timpul pe site-uri de religie.

| Pinocchio a răspuns:

Daca tu crezi ca asta e cauza, e treaba ta.
Majoritatea religiosilor iti va raspunde sigur ca din aceasta cauza ai ghinioane, dar poate exista totusi si o expicatie logica, nu crezi?

| NegruAlb explică:

Multumesc tuturor!

| DanielCibu a răspuns:

Dumnezeu nu ii pedepseste pe pacatosi ioan 3; 16 "Fiindcă atît de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa vecinică."