| GabiD a întrebat:

Da,cred in ingeri pazitori, Dumnezeu etc.As vrea sa stiu daca au existat momente in viata voastra cand ingerul a actionat si sunteti suguri ca a fost el.
Multumesc+funda!

Răspuns Câştigător
| ToaderAndrei a răspuns:

Pai da. in multe momente grele in care nu ma descurc sau sunt confuz gasesc situatia si cred ca acolo sus exista cineva care ne iubeste!

43 răspunsuri:
| danut a răspuns (pentru Elvina):

Eu nu stiu dar se vede ca Dumnezeu are alta parere.

| NemNUZ a răspuns (pentru marin81):

Macar din respect scrie numele cu litere mari ca asa ne invata la gradinita, dar la cum scrii in general, lasa...

| marin81 a răspuns (pentru NemNUZ):

Ei na ca te-ai gasit tu sa comentezi/ Eu zic sa te concentrezi pe alte probleme, nu pe cum scriu eu aici, probabil tu esti perfect din toate punctele de vedere

| GabiD explică (pentru Tiberiuss):

Vai idiotule ce esti! Nu are sens ce ai spus, de fapt tu nu ai sens!

| Tiberiuss a răspuns (pentru GabiD):

Deja te-ai enervat? Ohooooo, imi este frica de un religios primitiv care crede ca daca nu-l urmez pe prietenul lui imaginar, o sa ajung in oala cu zmoala. Repede, ce ma fac, sa mai dau putini bani la preot sa ma spovedeasca!

Tipule, pardon... Pustiule, esti complet rupt de realitate. Stai sa-mi adaug branza la floricele, tu continua laughing)

| GabiD explică (pentru Tiberiuss):

Vai nesimtitule! Da m-am enervat, dar nu atat de tare deoarece sunt obisnuit cu idioti ca tine! Nu trebuie sa urmezi pe nimeni da tu vei pieri.Nu e problema ta in ce credem noi.Si dupa ce te bagi aici in seama daca nu poti raspunde?!

| Tiberiuss a răspuns (pentru GabiD):

Esti penibil, pe bune acum. Dupa cum observi, eu nu te-am jignit si in plus, e un site public, am dreptul sa-mi spun parerea. Daca erai cu adevarat credincios, puteai pur si simplu sa-ti intorci si celalalt obraz, cum a facut si pastorul tau de oameni naivi. Eu spre deseobire de tine, nu am facut niciun asa zis,, pacat" dar tu da jignindu-ti aproapele. Cu asta ti-am inchis gura, iar eu mi-am terminat floricelele asa ca ma duc sa ma recreez. Bye laughing

| GabiD explică (pentru Tiberiuss):

Iti admir prostia, sincer.Nu mi-ai inchis gura deoarece orice pacat am facut il voi spovedi (te-am facut).Da, ai dreptul sa iti spui parerea, dar nu pe langa intrebare.Asta arata prostia ta.Si nu m-ai jignit pe mine direct, dar mi-ai jignit religia ceea ce nu mai e ok.

| GabiD explică (pentru Tiberiuss):

"Eu spre deseobire de tine, nu am facut niciun asa zis,, pacat" dar tu da jignindu-ti aproapele."
Ba da, ai facut un pacat mare decat al meu:nu crezi in Dumnezeu.(iar te-am facut).

| Tiberiuss a răspuns (pentru GabiD):

Se vede IQ tau pe minus. Am studiat religia timp de 6 ani si tu imi spui ca daca nu crezi in Dumnezeu e pacat? Crede-ma, daca tu esti bun ca persoana si ajuti oamenii, Dumnezeu nu are ce sa-ti faca pentru ca el pedepseste pe cei care savarsesc pacate trupesti si sufletesti. Nu m-ai facut deloc, esti penibil cand o spui in paranteza, parca ai fi purbertar. Cu asta am incheiat, nu mai imi racesc gura cu un fanatic, o viata faina sa ai!

| GabiD explică (pentru Tiberiuss):

Ba e foarte misto cand pun in paranteza.Tu zici ca nu e deoarece esti frustrat(iar te-am facut, ciuda ca ii in paranteza).Si sa nu crezi in Dumnezeu e pacat.Cum crezi tu ca te va primi in rai atata timp cat pe pamant nu ai crezut in El?! Si nu vorbi de IQ-ul meu deoarece in primul rand nu ma cunosti, in al doilea rand stiu scrie, stiu desparti corect, stiu citi, deci deja e pe plus. Spunand ca e pe "munus"ti--ai aratat proprita-ti prostie.

| Tiberiuss a răspuns (pentru GabiD):

Unde am scris ma,, munus"? laughing))
Te-ai drogat cu tamaie? laughing)))))

Ti-am dat burn peste fund de atatea ori si nu am inceput sa spun ca ultimul frustrat,, te-am facut". E cea mai copilareasca chestie care o poti vedea la un om, eu nu-ti dau mai mult de 13 ani, sa spui unui om ca l-ai facut din replici (pe mine nu ma deranjeaza, ma inveselesti mai mult prin faptul ca imi dai dreptate) cand acel om poate sa-si dea seama singur, nu e nevoie de indicatiile tale, purbertar religios. Eu am vrut sa incetez cu asta, dar tu chiar ti-o cauti cu lumanarea, pot sa comentez aici la infinit, am net si curent nelimitat, spre deosebire de tine primitiv religios! Ma iei tu cu ingerii tai, cu tipii aia in scutece care stau pe nori si canta la harpa sa-l linguseasca pe Barbosul atotputernic. Pe tine te-au ajutat ingerii sa ai asfalt, sa ai curent, sa ai imbracaminte, sa ai confort? Intreci orice limita pustiule in a fi penibil. Peste 4, 5 miliarde de ani nu o sa mai aibe stranepotii tai (daca o sa ai, ca nu m-as mira sa fi pedo-calugar) nu o sa mai avem stea, va deveni o pitica, iar prostovanul tau atotstiutor nu are ce sa faca. Stii macar pe ce energie se bazeaza Soarele nostru, ca te i-au de ciuf cu fizica si chimia! Daca nu ai absolut niciun argument tata, nu mai comenta, dar stai. Lasa mai bine comenteaza acolo ca mi-am mai adus niste floricele laughing)

Nici nu ma mira de ce ai dat funda la un alt fanatic religios, doar ca vrei tu sa te simti bine sa vezi ca mai sunt oameni din antichitate care se mai roaga sa le pice din cer mancare si sa-i bage pe toti in iadul cel de toate zilele. Gandeste-te ca daca era sa existe asa ceva, mai mult din jumatatea populatiei globului pamantesc ar fi ajuns in iad, datorita orientarii religioase diferite. Astept argumentele tale fara pic de sens si nejustificate. big grin

| GabiD explică (pentru Tiberiuss):

Boule,prostule si idiotule.Nu mai am ce sa iti zoc deoarece tot ce am avut de spus am spus mai sus.