| Mariiuta a întrebat:

BUNA, de ce se zice ca e rau sa mori in saptamana mare?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Na acum nici sa mori numai ai voie incredibil

| Krokodil a răspuns (pentru RAY):

Pana nu contribui n'ai dreptu'.

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

"Na acum nici sa mori numai ai voie incredibil "

rolling on the floor laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai impresia ca exista un moment bun sa mori sau sa iti moara cineva?

| Mădă0611 a răspuns:

Buna! E bine sa mori acum, dar de moarte naturala, sau, ma rog, nu sinucidere, e saptamana iertarii, deci o sa ajungi in rai, de fapt, cica, toti care mor in post ajung in rai, dar cei din saptamana iertarii ajung mai repede decat ceilalti. tongue

| thewomaninwhite a răspuns (pentru Mădă0611):

Adica vrei sa zici ca un betiv care si-a batut nevasta si copiii toata viata si l-a necinstit pe dumnezeu va ajunge in rai daca moare in saptamana iertarii? nu crezi ca este cam nedrept fata de cei care lupta toata viata impotriva ispitelor si incearca sa fie smeriti

| Mădă0611 a răspuns (pentru thewomaninwhite):

E saptamana iertarii, daca a fost crestin, o sa fie iertat. Teoretic.
Eh, asa e religia.

| thewomaninwhite a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu e in niciun caz asa religia asa este ceea ce vor preotii sa credeti

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Care-i religia intrebarii?

| Lizzu a răspuns:

"Se zice"
Cine zice? traditia, mosii, babele?
Ooooff...

Nu mai ascultati la toate aberatiile din folclor. Sunt superstitii si minciuni, naivitati care nu exista cu adevarat, sunt ireale.
Da?

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Nu este bine sa mori in saptamana mare din sinucidere sau de astea, daca mori natural este bine, se spune ca daca mori natural in saptamana mare ajungi direct in rai

| BlackSulphur a răspuns:

Este naspa ca n-ai sanse sa te mai intorci!

| Krokodil a răspuns:

E naspa sa mori in general.

Răspuns utilizator avertizat
| AwaZoh98 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

E super tare sa mori? :" Ori esti EMO, ori esti taaare ciudata.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AwaZoh98 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Nu sunt foarte sigura, dar dupa ce mori nu mai poti umbla printre cei vii.straight face Ori te duci in cer, in Imparatia Cerului, ori in iad, alaturi de Satana! laughing
Repet, asa am auzit si eu!big grin
Insa, nu uita! Excesul excesiv de filme cu fantome dauneaza grav! laughing

| BlitzkriegJack a răspuns:

Stii, e neplacut sa mori oricum, de saptamana mare nu stiu...

| asasaasa a răspuns:

O sa ajungi cu datorii in rai cica si o sa te puna sa muncesti ca un sclavone iar daca zici ceva ajungi la cazane...