| anonim_4396 a întrebat:

Întrebarea mea cred că e puțin mai ciudată, dar să vedem.
Am citit în mai multe părți despre căsătoria cu un băiat de religie musulmană și peste tot am găsit același lucru. Se spune că după căsătorie, fata nu are voie să iasă afară decât însoțită de un bărbat din familia soțului, sau chiar de el, și e obligată să poarte haine de musulmană. Pentru femeile de acolo e ceva normal, dar eu mă refer la fetele creștine. Iar apoi, când rămân însărcinate, soțul devine violent, iar din cauza bătăilor, multe pierd sarcina. Cred că asta se întâmplă atunci când copilul va trebui să se nască fată, pentru că ei vor băieți. Nici asta nu știu sigur, așa că aștept să mă contraziceți, să mă conving. Iar fata, chiar dacă nu s-a convertit la religia musulmană, din moment ce e însărcinată cu un copil de musulman, e și ea musulmană.
Întrebarea mea e: dacă te căsătorești în Europa cu un musulman, de origine pakistaneză, mai "eropenizat", să-i spun așa, născut într-o țară europeană, este același lucru? Se va purta la fel? Știu că este foarte riscant, fetele care sunt îndrăgostite până peste cap de ei, îi cred altfel și cred tot ce le promit ei, că va fi totul bine, fiecare fată este convinsă că iubitul ei este altfel și nu se va întâmpla nimic rău, iar după căsătorie totul se schimbă. Asta atunci când se mută într-o țară islamică.
Ah, și mai am o întrebare: care e diferența dintre un musulman arab și un musulman pakistanez?
Vă mulțumesc pentru că ați citit și aș fi foarte recunoscătoare dacă aș primi măcar un răspuns care să mă scoată din ceață. x happy

8 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

O sa-ti para rau.

| doctorandus a răspuns:

Loool... la cate musulmance casatorite ies singure pe strada in tarile europene nu te gandesti? Ca doar n-or sta toate-n Pakistan si Afganistan.

| ErrorFound a răspuns:

Nu, Coranul le distruge mintea la toti. TI-as spune sa-l lasi ca sigur veti avea probleme. Bine, s-ar putea sa gresesc dar...

| iurii75 a răspuns:

Mai postează întrebarea o dată, vei fi mai sigură happy

| MayaZaya a răspuns (pentru iurii75):

Oh, scuze, acum mi-am dat seama că a apărut. Am postat-o de două ori că nu îmi apărea. lol

| iurii75 a răspuns (pentru MayaZaya):

Se întâmplă deseori să "frâneze". O seară bună.

| Nicoleta a răspuns:

Nu conteaza unde te casatoresti. Va fi acelasi lucru. Multe fete sunt purtate de val si se lasa fermecate de purtarea lor frumoasa de aici. Insa dupa ce se casatoresc totul se schimba. Regulile musulmate sunt aceleasi, atat in Europa cat si in alta parte. Am auzit cateva poveste despre astfel de casatorii si in cele mai multe cazuri baiatul, dupa cativa ani de casnicie normala, i-a propus sa mearga in vizita in tara lui. Si acolo au ramas. Fata nu a mai putut face nimic, nu a mai putut lua legatura cu familia ei si a ramas acolo cu el si familia lui, pentru ca ea ca si femeie in tara lor si dupa legile lor, nu poate face prea multe.
Asa ca eu nu vad cu ochi bun casatoria intre musulmani-crestini. Mereu vor fi probleme!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce europenizat, daca el este tampit si crede in prostiile din coranul lor isi va bate joc de acea sotie pentru ca asa spune dumnezeul lui nebun.
Lafel si cu crestinii care o iau pe aratura, sfinti pana te iei de religia si dumnezeul lor si te blesteama de numai poti. laughing
Sau poate este musulman doar cu numele.
Chestia este ca nu trebuie sa te incurci cu nebunii.