| norb1t32 a întrebat:

Buna TPU.
Este adevarat ca exista rugaciuni pentru magie?

12 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu.

| danay72 a răspuns:

Probabil ca exista, dar nu in Biblie, deoarece Dumnezeu uraste magia.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu exista rugaciuni pentru magie. Exista doar rugaciuni pentru credinta.

| lpavel a răspuns:

NU, nu este adevarat! De ce? Pentru ca rugaciunea vine de la D-zeu, este pentru D-zeu pe când magia vine de la diavol! Rugaciunea si magia e ca apa si focul, daca le unesti focul dispare... Deci nu poate exista rugaciuni pentru magie! big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

"magia vine de la diavol",... pentru inceput, ce intelegi tu prin "magie"? Apoi, (presupunand ca magia este reala) cum ai ajuns la concluzia ca magia vine de la diavol?

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ce ai crezut de unde vine, de la extraterestrii?laughing))) sau poate acei oameni sunt superoameni? Iti spun eu : sunt ca tine, ca mine si ca toti ceilalti, numai ca ei au facut ceva mai diferit...

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Ori n-ai inteles ce ti-am cerut, ori ai inteles dar eviti sa raspunzi. Mai incearca o data. Daca nu ai inteles, mai citeste de cateva ori pana te prinzi. Mai bine mai tarziu decat deloc.

"de la extraterestrii"... ce legatura au extraterestrii cu ce am intrebat eu?

Ti-am pus niste intrebari simple. Pana si aceste intrebari sunt prea complicate pentru tine? Daca da, zi asa ca sa stiu sa nu-mi pired timpul degeaba.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Rugaciuni pentru magie nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista. Puterea subocnstientului ne poate face sa simtim si sa credem ceea ce nu este..Depinde de fiecare si de puterea psihicului.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Cauta cartea Sfantului Ciprian.

Răspuns utilizator avertizat