| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a întrebat:

Daca nu exista magie, atunci cuvantul magie de unde vine?

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

STii tu acele cornulete magic? Ei bine, prin 2005 - 2008 erau pline cu ciocolata, te saturai din unul happy Erau mai mari si foarte gustoase.Ei bine, acum prin 2014, evident ca s-a facut o magie, si numai au asa multa ciocolata, parca prin hocus pocus au devenit si mai mici laughing

| Pricked a răspuns:

Hogwarts, Sauron, Pan, Daenerys, Drogon...mori mâncat de un ţigan, castraveciorule.
sau http://i.imgur.com/X6hvR7G.gif

| mihai69 a răspuns:

Din vocabular.
Chiar dacă un lucru nu există cu adevărat, nimic nu ne împiedică să inventăm cuvinte care să reprezinte noțiunea respectivă.
Ce, parcă romulani și klingonieni crezi că există? sau balauri cu 7 capete...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ştie, sigur e ceva magie la mijloc.

| Fernando9Torres a răspuns:

Magie-gie.Gie vinde din cuvantul orgie!

| Pisicamop a răspuns:

Din gura ta

| TruewordxD a răspuns:

Helăău de la ţigani.tu n-ai vazut cum fac să dispară lucrurile?

| edwardedward a răspuns:

Din dex