| bestialu96 a întrebat:

Care e treaba cu kony 2012?
http://www.youtube.com/watch?v=Y4MnpzG5Sqc
youtube a sarit dintr-o data la clipu asta dc?
spuneti-mi esentialu clipului

Răspuns Câştigător
| Kosuchin a răspuns:

Pe scurt, Joseph Kony e un lunatic religios care e liderul unui grup de rebeli format acum 10 ani aproximativ.Doreste sa instaureze teocratia in Uganda(sau o alta tara in Africa, nu mai stiu), ghidandu-se dupa modelul biblic crestin.
Desigur, e celebru pentru ca rapeste copii pentru armata lui, pe unii ii ucide, pe altii ii violeaza, pe altii ii violeaza apoi ii ucide ( si grupul lui). Gruparea e numita "Lord's Resistance Army".
Pe scurt.