| lovejesus28 a întrebat:

Care este diferenta intre Dumnezeu si Mos Craciun?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Mos craciun exista. Uita-l aici :http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Inferno a răspuns (pentru Inferno):

Uite-l

| lovejesus28 explică (pentru Inferno):

Ai dreptate, Mos Craciun exista, asta e diferenta.

| AnonimAwesome a răspuns (pentru Inferno):

Ce faci nenea Mason? mai asculti muzica la maximlaughingde la Taraflaughing

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Diferenta intre ei este ca Dumnezeu este real, El se implica in viata celor credinciosi.Iar Mosul este inventat de oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru Dickbutt):

Pentru ca daca exista un univers exista si un Creator! Marile religii ale lumii spun ca Dumnezeu exista in afara timpului.Din moment ce traim intr-un Univers cauza si efect, presupunem ca este singura modalitate prin care orice existenta poate functiona.

Răspuns utilizator avertizat
| Polaris a răspuns (pentru EmaS):

Bănuiesc că ai atins stadiul suprem al evoluției spirituale dacă ești în stare, ca simplu muritor, să identifici Demiurgul perfect real și logic.

| Wøodenpints a răspuns (pentru EmaS):

Nu cumva e invers?

| EmaS a răspuns (pentru Polaris):

Cauta si vei gasi.El se lasa gasit de toti cei ce Il cauta.El locuieste cu tine si in tine prin Duhul Sfant.

| Polaris a răspuns (pentru EmaS):

Am să-ți dau mesaj privat când îl găsesc.

| Silviuloan a răspuns:

Dumnezeu exista, daca nu vrei tu sa existe nu exista pentru tine.

| lovejesus28 explică (pentru Silviuloan):

Mos Craciun exista, daca nu vrei tu sa existe nu exista pentru tine.

| 5a a răspuns:

Care este diferenta dintre Tu si O Mana De Pamant?

| luciferisus a răspuns:

Diferenta este ca Mos Craciun se straduieste sa iti faca o placere, iar Dumnezeu nu!

| GreedyPenguin a răspuns:

Thinkingmanual.blogspot.com

| marsiu654 a răspuns:

Ca dumnezeu exista

| lovejesus28 explică (pentru marsiu654):

In imaginatia crestinilor, asa-i?