| Dan1412000 a întrebat:

Care religie e mai pasnica dintre Jainism si Budism?

Răspuns Câştigător
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Budism.

| Mădă0611 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Stii ceva despre Jainism?

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Mădă0611):

Una dintre cele mai vechi religii si filozofii ale lumii

| Mădă0611 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Daca stii doar atat de unde stii ca nu e mai pasnica decat budismul?

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Mădă0611):

Pentru că sunt Ateu, şi favorizez Budismul. dar fiecare religie e la fel de agresivă. niciuna nu e sfântă.

| Mădă0611 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Budismul e filosofie, si cred ca jainismul e la fel de pasnic. Daca e s-o luam doar dupa invataturi, si crestinismul e pasnic, chiar si islamul. Te-am vazut intr-o zi raspunzand de dragul de a raspunde, adica pentru puncte sau nu stiu ce, de asta am intrebat. Oricum, banuiesc ca n-ai vreo idee despre jainism.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Mădă0611):

Am mai multe despre budism decat jainism

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Budismul,desi eu prefer filozfia nu religia la propiu