| EvangelineDS a întrebat:

Care religii sunt mai "puternice" [bune ] :satanismul crestinismu' sau catolicismu'? argumentati!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Crestinismul te ajuta sa devii un om nou, si iti garanteaza un loc in vesnicie cu Dumnezeu.

| EvangelineDS explică (pentru EmaS):

Cine-mi garanteaza?winking

| Inferno a răspuns (pentru EvangelineDS):

Garantez eu. Esti multumita?

| SaveTheNature a răspuns:

In viata 3 lucruri conteaza:
Credinta Speranta Si Dragostea (cea mai importanta fiind dragostea,iubirea)
Restul nu mai conteaza(poti sa-ti imaginezi ce vrei,si sa fii in orice religie) sa pupi icoane .sa nu pupi icoane,sa crezi in preoti ,sa nu crezi,sa crezi in minuni ,sa nu crezi.
Dumnezeu stie ca ce faci faci pentru El.
Dumnezeu este Calea,Adevarul si Viata.Fac voia Lui,am o inima sincera si curata in fata Lui,incerc sa umblu in legea si adevarul Lui.
Poti sa crezi,poti sa nu crezi insa Cand faci bine,te aliezi cu Dumnezeu,cand faci rau,te indepartezi de Dumnezeu(indiferent de religie sau de nereligie).

| Inferno a răspuns:

Intrebarea suna cam asa:
Care religii sunt mai ''puternice''{bune} : crestinismul sau crestinismul? argumentati!
Nu vad ce raspuns as putea da la aceasta intrebare.

| Dash a răspuns:

1- satanismul nu-i religie.
2- crestinismul si catolicismul nu sunt 2 religii diferite. Catolicismul e parte din crestinism.

| XDarkAngel a răspuns:

Catolicismul face parte din categoria crestinism, iar satanismul nu prea se pune ca religie. Revenind la intrebare, crestinismul este cel mai dominant (presupun straight face).

| alexralu34 a răspuns:

1) stiintific:in primul rand satanismul nu e religie, in al doilea rand crestinismul e o religie din care face parte catolicismul(2 ramuri catolicism si ortodoxism), daa! si eu stiu asta care abia am 12 ani. funny:crestisnismul pentru ca avem cel mai tare 'Dumnezeu' si sunt in ea

| piatraneamt97 a răspuns:

Crestinismul este alcatuit din catolicism si ortodoxism, doua subramuri. Deci catoligismul este acelasi lucru cu crestinismul (venereaza aceeasi putere). In rest nu stiu prea multe despre satanism. Ar trebui sa crezi in ce vrei, nu in ce e mai ptuernic.

| Monsterrr a răspuns:

Crestinismu`.Si mai "nou" tineri rockeri satanismul.