| Croampa a întrebat:

Care sunt cei mai cunoscuti demoni si ce ar trebui sa faca fiecare?

15 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cron - porneste procese sau alti demoni la date si ore prestabilite;
anacron - o varianta imbunatatita de cron;
daemon - preschimba procesele in demoni;
systemd - a inlocuit demonul init;
etc., etc.

| sublime89 a răspuns:

Inainte am raspuns la o intrebare despre ingeri. Acum am nimerit la una despre demoni. Doar religia ii poate convinge pe oameni atat de bine ca niste personaje de basm sunt chiar reale.

| AirănMeidăn a răspuns:

1 charlie - demonul care invarte creioane

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Daaa, azi toată scoala a făcut chestia asta. Am făcut si noi la ora de dirigentie, iar diriga ne-a luat toate foile si toate creioanele

| Dorugar a răspuns:

Demoni nu SUNT, ci doar se crede ca sunt sau ca ar fi.
Daca ar exista cu adevarat i-ai fi studiat la Stiintele Naturii si nu ai fi vorbit de ei la ora de religie bazata pe credinta a proasta, adica fara dovezi!

| Croampa explică (pentru Dorugar):

Pana acum am vazut cu ochii mei dovezi ca exista demoni deci nu ma mai poti convinge ca nu exista! straight face

| pufulescu a răspuns:

Prima ierarhie:
- Beelzebub: aroganta, adeversar Sfantul Francisc
- Leviathan: atacator al credintelor crestine, adversar Sfantul Petru
- Asmodai: desfraul, adversar Sfantul Ioan
- Berith: crima si blasfemia, adversar Sfantul Barnabas ( Berith este considerat unul dintre marii Duci ai Infernului deosebit de puternic si infricosator cu 26 legiuni de demoni in subordine; este reprezentat ca un cavaler in mantie rosie, purtand o coroana de aur si calarind un cal de asemenea de culoarea sangelui )
- Astaroth: lenevia si vanitate; adversar Sfantul Bartolomeu ( Astaroth este reprezentat ca un barbat gol cu aripi, maini si picioare de dragon purtand coroana tinand in mana un sarpe si calarind un lup sau un caine )
- Verrin: nervozitatea; adversar, Sfantul Dominic
- Gresil: impuritatea, murdaria fizica si sufleteasca, adversar Sfantul Bernard
- Sonnilon: ura, adversar Sfantul Stefan

A doua ierarhie
- Karo: cruzimea, adversar Sfantul Vincent
- Camal: desfraul, adversar Sfantul Ioan Evanghelistul
- Oeillet: bogatia, inavutirea, adversar Sfantul Martin
- Rosier: senzualitatea, adversar Sfantul Basil ( demon patron al iubirii bolnave, blestemate al perversiunilor si seductiei al pacatului carnii )
- Soufflet: nesupunerea, revolta, adversar Sfantul Bernard

A treia ierarhie
- Belial: aroganta, adversar Sfantul Francisc de Paula
- Olivier: violenta, salbaticia, rautatea, invidia, lacomia, adversar Sfantul Laurentiu
- Jouvart: sexualitatea, adversar nenumit
- Mudada: indecenta, lascivitatea; adversar Mohamed
http://demonologia.blogspot.de/......erala.html

| Croampa explică (pentru pufulescu):

Si cei patru Printi ai Iadului?
Satan, Lucifer( apropo, astia doi sunt separati), Behal si Leviathan?
Ce face fiecare?

| pufulescu a răspuns (pentru Croampa):

Cei patru printi incoronati ai iadului:

SATANA (Ebraica) adversar, opus, acuzatorul, Regele focului, infernul, SUDUL
LUCIFER (Romana) purtatorul luminii, iluminarea, aerul, steaua diminetii, ESTUL
BELIAL (Ebraica) fara stapan, baza pamantului, independenta, NORDUL
LEVIATHAN (Ebraica) sarpele din adancuri, marea, VESTUL
Scria mai jos pe acel blog;-)

| Croampa explică (pentru pufulescu):

Stiu, da credeam ca poti sa-mi zici mai mult despre ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu. Devorez ciocolata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.flacaraneagra.ro/inner/satanismtraditional-demonologie.htm Funda?
Ps: Nu te lasa dus de val cu "studiu", stiu unde poate duce chestiile de genu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fistecare cu treaba lui.eu il vad pe demonul prostiei.bantuie pe TPU, pe la religie de rupe site-ul.

| doreal a răspuns:

Diriginta mea laughing. Este un demon cu 2 capete si trebuie neaparat evitat. Ea are mai multe capacitati intr-un singur cap, si la doua capuri iti dai seama. Urla toata ziua, scoate fum pe urechi.

| DeeaDizz a răspuns:

Demonii sunt propriile noastre ganduri negative.