| BîlcStefan a întrebat:

Care sunt diferentele dintre masonii si Iluminati, si care sunt scopurile fiecaruia.

16 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

De exact 228 de ani illuminati nu mai exista.

| BîlcStefan explică (pentru Inferno):

Atunci de ce se face atata valva in legatura cu ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Parerea ta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masoneria e exista in timp ce Iluminatii nu.

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Nu-i nici o diferenta e acelasi rahat ar siu schimbat numele pe parcursul aninor dar tot ce fac eu fact ca familia ta urmasi tai tu noi eu sa fim prosti si sa faca ce vor cu noi si sa ne pierdem sufletele si nu te mai lua dupa cei care nu cred in dumnezeu ca nu stiu nimic traiesc dupa ce le dicteaza si le spune masonii scuze pentru cei care se simt dar asta e adevarul uni din voi nul cunosc de aceea vorbiti cea ce nu stiti

| labontdumitru a răspuns:

Illuminatii sunt cei mai importanti si se crede ca ei conduc lumea iar masonii apar in public si sunt un fel de secta religioasa.

| ANoNim612 a răspuns:

Illuminati sunt cu muuuuult mai puternici decat Masonii. Dar ambele grupuri au aceleasi scopuri SA CONTROLEZE LUMEA. Ei o fac prin semne, filme, sucuri, desene animate, etccccc. Ne controleaza chiar fara sa ne dam seama. Sunt foarte inteligenti. Lumea este condusa de ei doar ca nu realizam acest lucru. Toate lucrurile care se intampla acuma se intampla pentru ca asa vor ei. Dar niciodata nu isi arata identitatea

| anonim_4396 a răspuns (pentru ANoNim612):

Gresit,illuminati si masonii sunt una si aceeasi....in rest ai dreptate!

| ANoNim612 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este adevarat laughing Illuminati sunt mult mai puternici decat Masonii si cele 2 grupuri sunt in razboi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ANoNim612):

Daca ar fi asa noua ordine mondiala nu v-a incepe nici odata...

| ANoNim612 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da va incepe pornind de la Illuminati. Dar asta se va intampla cand noi nu vom stii. Ne vor lua prin surprindere. Ei gandesc toate lucrurile acestea si au totul planificat

| anonim_4396 a răspuns (pentru ANoNim612):

Noua ordine mondiala a inceput deja...trebuie doar sa iti dai seama...
Uniunea Europeana, toate incidentele astea cu Ucraina si Rusia care vor sa reinfinteze URSS-ul etc...incet incet totul se unifica pana cand se va ajunge la un singur guvern, o singura moneda etc...

| ANoNim612 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, asta stiu si eu. Vor sa reduca populatia la un numar stabilit de ei, sa nu mai existe crestinism... etc...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ANoNim612):

Da dar Illuminati si masonii sunt aceeasi tongue

| ANoNim612 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, cum zici tu. Poate ai dreptate

| MechanicalT a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati
http://ro.wikipedia.org/wiki/Francmasonerie

Ca sa nu te minta nimeni, verifica singur, unii folosesc acest nume de iluminati in scopuri comerciale asa ca, s-a mediatizat prea mult ca cineva sa iti spuna ce e, dar ne putem lua doar dupa istorie.