| CobraLeon a întrebat:

Cat de mult s-a "inaltat" Isus in momentul in care a inviat? A trecut de nori? A "zburat" toata calea lactee? sau dupa ce s-a inaltat vreo 2 km s-a teleportat in rai?

12 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Dovada ca mintea omului e limitata. Nu mai incerca sa te gandesti la lucrurile astea. Risti sa iti pierzi mintile

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru lolosaurus):

Asta este replica ateilor. Replica crestinilor este "Cercetati toate lucrurile si pastrati ce este bun"

Răspuns utilizator avertizat
| sandra2012 a răspuns:

De unde vrei sa stim noi? Eram cumva acolo? Si chiar e esential? Important e ca e in rai unde noi dupa cate vad nu vom ajunge niciodata.

| Filip23 a răspuns:

Daca s-ar puncta intrebarile ai strange multe puncte de la tampitzei. Se vede si din ID-ul pe care ti l-ai tras ca iti place sa provoci uimire, insa postarea asta e cam tampa.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Ce intrebare! Doamne eeee dar de unde va mai vin ideile astea? decat sa stai pe TPU mai bine ai pune mana sa inveti ca maine, poimaine dai teza si iei nota 2!

| Alinaga a răspuns:

Esti amuzant

| wintage a răspuns:

yawn Ce-am mai ras!
"inalatat" Mai invata putin sa vorbesti si apoi iti exprimi preocuparile tale de țânc.
Alt pseudoateu...

| CobraLeon explică (pentru wintage):

Daca tot te dai mare "cocos", raspunde la intrebare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cobra? Iisus s-a inaltat ata de mult exact cat ai coborat tu pe scara prostiei tale, pacatuind prin blasfemie si adancind acea prapastie despre care spunea avraam ca ar exista intre rai si iad.fiindca inaltanduse pe cruce Iisus a deschis raiul,pentru multi iar blasfemiind aceasta inaltare ai avut tu grija sa deschizi portile iadului pentru cei care rad, te aproba, fac misto.deci fii fericit.nu esti singur.si toti sunt rodul vorbelor tale.mult roditorule.harnic esti pentru stapanul tau satan.dar te va rasplati cu varf si indesat pentru harnicia ta. felicitari.