| NewWorldOrder a întrebat:

Ce atitudine aveti fata de homosexuali?

Răspuns Câştigător
| Disharmony a răspuns:

Ar trebui să mă comport diferit cu oamenii, în funcţie de orientarea lor sexuală?

34 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Sunt și ei oameni ca oricine altcineva și n-ar trebui discriminați din cauza orientării sexuale, poate ai ei un motiv pentru care sunt așa, care ar trebui înțeles cum ar fi unii hormoni care cauzează asta. Poate că ei n-au vrut să fie nicicând așa și pentru asta ar trebui ascultați.
Însă cuplarea a doi homosexuali poate avea efecte negative asupra psihicului eventualilor copii adoptați de către aceștia.
Atât timp cât nu se dă unul la mine n-am nimic cu el.

| dragos9234 a răspuns:

De incurajare!

| Shapeshifter a răspuns:

Daca un om e homosexual si ma inteleg cu el, il respect. Daca un om e homosexual si e arogant, nesimtit, nu ma inteleg cu el nu am ce discuta. Nu judec pe nimeni dupa orientare sexuala sau religie, conteaza cum se poarta. De asemenea sunt pro casatoriei intre gay. Cu adoptiile nu stiu, in Romania nici daca esti heterosexual nu prea primesti copil decat peste cativa ani dupa cate am observat, chiar daca ar fi o lege prin care e legalizata adoptia nu cred ca s-ar lua in seama.

| dracu14 a răspuns:

Nici pro nici contra
nu ma deranjeaza ca se ard intre ei, ma deranjeaza ca se expun in locuri publice si nu-i normal ca un copil mic sa vada 2 baieti cum isi dau limbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DDCC):

" Poate că ei n-au vrut să fie nicicând așa și pentru asta ar trebui ascultați." Fals

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dragos9234):

Anormal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi pasă de ei. Ceea ce aş vrea eu să fie oprită, este campania asta idioată, de încurajare a homosexualităţii(parade, legi, etc). Faptul că anumiţi oameni sunt homosexuali nu-i o problemă, dar de ce ar trebui să susţină asta într-un miting sau într-o paradă? Nu pot fi homosexuali dacă stau închişi în casă cu lubrefiantul lângă ei?

| DDCC a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă refeream la faptul că homosexualitatea s-ar putea datora unor probleme psihice sau depresii și în astfel de cazuri ar trebui să ceară ajutor pentru tratament.
Mai zi că e falsă și afirmația asta în unele cazuri.

| M25M a răspuns:

Nu am nimic impotriva lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns:

Indiferenta atata vreme cat nu e stabilita stiintific cauza.

Răspuns utilizator avertizat
| Disharmony a răspuns (pentru TheMask):

Un homosexual nu are cum să fie ''îndreptat''. E ca şi cum aş încerca eu să te fac să iubeşti bărbaţii, să-i găseşti atractivi şi să nu mai găseşti nimic atrăgător la o femeie (asta în cazul în care eşti băiat).

| gfghn a răspuns:

Nu pot fi schimbate inclinatiile sexuale ale unui homosexual dar daca cineva vrea sa nu mai practice asta dintr-un anumit motiv poate este convins ca greseste si vrea sa raspecte normele morale ale lui Dumnezeu atunci ar trebui incurajat sa isi schimbe orientarea chiar daca nu va reusi %.

| victor333 a răspuns (pentru TheMask):

Indreptat ar trebuie sa fie cerebelul tau e stramb rau de tot!

| Calininio a răspuns:

Nu am nimic cu ei, dar daca as trai printre ei, as face glume tot timpul pe seama lor.

| HueyFreeman a răspuns:

Stii legea lui Om? (nu, nu Ohm)

| bloodyhell a răspuns:

Imi este indiferent.nu-mi pasa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sunt bolnavi psihic si incearca sa spuna ca ei sunt cei normali

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi pasa. Sa faca ce vor din partea mea. Pe mine nu ma deranjeaza homosexualii, ma deranjeaza cei care ii promoveaza.

| TrentonChase a răspuns (pentru anonim_4396):

"Trebuie radiati. Trebuie ajutati sa scape de asta." De toata jena...in evul mediu poate ai fi avut mai multi sustinatori da acum a inceput sa se cam destepte lumea...

| William a răspuns:

Nu ar trebui sa existe, dar nu ii putem ucide. Atata timp cat nu isi arata orientarile ii tolerez.

| bismarck a răspuns:

Nu-i condamn pe ei, condamn acţiunile lor.
Nu ei trebuie urâţi, ci ceea ce fac ei.Asemenea lucruri imorale şi dezgustătoare trebuie îndepărtate din societatea "civilizată" şi "modernă". Atenţie! NU oamenii, ci ceea ce fac ei(tratamente sau alte metode civilizate şi nediscriminatorii).

Răspuns utilizator avertizat
| emag a răspuns:

Nicio atitudine

| Xiaoh a răspuns:

Incerc sa ii evit...niste rasuciti.

| n0matterman a răspuns:

Singura data cand mi se schimba atitudinea este atunci cand vorbesc cu idioti.In rest nu ma intereseaza orientarea sexuala, credintele, opiniile etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca daca m-ar cunoaste pe mine sar transforma in hetero...