| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a întrebat:

Ce este illuminatii? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Glamour612 a răspuns:

Ca să înțelegi mai multe, uită-te la „Demascarea industriei muzicale". Găsești pe youtube.
Illuminati sunt o grupare de oameni foarte bogati, pe care noi nu ii cunoastem.Acesti Illuminati se presupune ca conduc lumea, incepand cu artistii Hollywood-ului ca Rihanna, Eminem, MJ, Tupac, Lady Gaga, DMX si multi altii. Probabil ca multi oameni au auzit de acestia cum ca ar fi satanisti, iar apoi s-a ajuns la concluzia cum ca ar fi de fapt marionetele Illuminatilor.Vezi in multe melodii de-ale lor cum descriu noua lor viata, dupa ce si-au vandut sufletul lui Rain Man (diavolul) in schimbul faimei si al luxului.Multi inca nu constientizeaza ca de fapt multe din versurile acestea reprezinta lucruri despre acest Rain Man, Illuminati sau daca ai observat in melodia Rihannei-Umbrella ca se vorbeste despre Rain Man.Artistii nu numai ca vorbesc despre satanism in versurile lor, dar si arata semne satanice ca "Ochiul lui Horust", piramida, semnul 666 etc. Daca MJ a facut si el parte din acest grup, se considera ca de fapt Illuminati i-au inscenat moartea ca si lui Tupac; si daca ai observat MJ a murit pe 25 iunie, Tupac a murit la 25 de ani, Aalyah tot pe 25 si sunt sigura ca asta nu e tot.
Mai multe informații aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati

| Bøøgey a răspuns (pentru Glamour612):

"Acesti Illuminati se presupune ca conduc lumea..." Ioooi ce ratati is astia din Iluminarea daca despre ei, ca cea mai puternica organizatie din lume si SECRETA, sa nu uitam de secreta, se gasesc informatii la distanta de un singur click. Mno, cam neglijenti, nu crezi? Aaa, si la chestia aia cu 25 trebuia sa zici ca si Carnaciunul e pe 25, poate il bagai si pe barbos in toata ecuatia asta.

| Glamour612 a răspuns (pentru Bøøgey):

Astea sunt doar niște presupuneri. Nu are de unde să știe cineva ce este mai exact această organizație.

| Bøøgey a răspuns (pentru Glamour612):

Daca exista...

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 explică (pentru Bøøgey):

What? :o laughing)

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 explică (pentru Glamour612):

Multumesc foarte mult! O prietena de a mea a observat toata faza cu vedetele si mi-a zis-o si mie. Deci nu e ea singura care a observat.

| Bøøgey a răspuns (pentru Trofimov_Andreea-Maria_1994):

Era raspuns pentru Glamour612.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt Illuminati. 666. Armaggedon. Ochiul din triunghi. Temeţi-vă!