| xMayre a întrebat:

Ce parere aveti despre cele 9 afirmatii Sataniste in raport cu cele 10 porunci?

1. Satana reprezinta indulgenta, in loc de abstinenta!
2. Satana reprezinta existenta vitala, in loc de promisiuni spirituale irealiste!
3. Satana reprezinta inteligenta pura, in loc de ipocrizia in care oamenii se complac!
4. Satana reprezinta bunatate pentru cei ce merita, in loc de dragoste irosita pe ingrati!
5. Satana reprezinta razbunare in loc de intoarcerea celuilalt obraz!
6. Satana reprezinta responsabilitate pentru responsabili in loc de ingrijorare pentru vampiri psihici!
7. Satana reprezinta omul ca un animal printre animale; uneori mai bun, alteori mai rau decat cele ce merg pe patru picioare, si care datorita a devenit cel mai vicios dintre ele.
8. Satana reprezinta toate asa-zisele pacate, pentru ca ele duc la multumirea fizica mentala sau emotionala!
9. Satana reprezinta cel mai bun prieten al Bisericii, pentru ca a tinut-o in afaceri in tot acest timp!

11 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Am sa ma iau doar de 5, adica razbunarea, e o tampenie, e arma prostului,daca eu iti fac rau,tu te razbuni, apoi eu iarasi vreau sa ma razbun si eu, apoi tu la fel, pana ne distrugem amandoi, e clar ca sunt mari porcarii.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Eu n-am nevoie de Satana sa imi fac viata cum vreau, sa sustin ce vreau si sa gandesc asa cum doresc, am un creier.

| Narcis2007 a răspuns:

Pas

| Mădă0611 a răspuns:

Se vede clar ca satanistii sunt crestini anti teisti, nu cred ca au nimic original, tot ce fac e sa intoarca basmul crestinilor, daca au, crestinii le intorc basmul. laughing Daca astia se roaga spre cer, satanistii spre pamant, daca primii scuipa in dreapta, astia scuipa in stanga (in loc sa se scuipe intre ei). Penibili toti.
9-le imi place.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu neaparat, iti suger doar pentru cultura ta personala sa citesti cartea lui LaVey tipul nu e prost, se vede ca e trecut prin viata.

| ErrorFound a răspuns:

Perfect descris.

| Theo94 a răspuns:

1 cu 5 se contrazic, iar 9 este chiar adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se potrivesc bine persoanelor mai slabe de caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere proata despre cei ce iau din biblie versete ori citate si le intorc invers sa para ca.niste incapabili redusi mintal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt exact contrariul celor 10 porunci.

| dyav0litza a răspuns:

Eu sunt de acord cu majoritatea