| IEHOVADUMNEZEU a întrebat:

Ce parere aveti despre cultul martorilor lui iehova si cultul penticostal

17 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Penticostalii sunt o idee mai sanatosi ca iehovistii.

| baru a răspuns:

Cauta calea de mijloc!

| Ozanaf a răspuns:

Fraii martorii sunt oamenii foarte de treab care se strduiesc s fac voina lui Iehova Dumnezeu. Sunt o organizaie foarte bine organizat. Sunt de apreciat c vor s i nvee pe oamenii din Biblie. Sincer i apreciez. Totui dac i faci prietenii pintre ei i faci studiu cu ei iar apoi doreti s renunii nu i mai sunt prieteni. Sunt pretenii ti cu condiia sa fie ca ei sau s simpatizezi cu ei. Dac ai fost membru i renunii e i mai grav c nici mcar nu o s te salute pe strad. Intereseaz-te pe internet s vezi cte profei despre sfrsit euate au avut. Ei zic c sunt canalul de comunicare ntre Dumnezeu i oameni i au schimbat multe doctrine n ctiva zeci de ani. Dac erau canalul de comunicare rmneau la ceea ce au spus la nceput pentru c Dumnezeu nu se schimb. Maleahi 3:6

| AvalohAlyn a răspuns:

Cultul penticostal e ok.dar martorii sunt mai noi si mai ciudati.

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru AvalohAlyn):

Argumenteaza de ce sunt ciudati

| Mayar a răspuns:

Una foarte proasta! Religia lui Iisus a fost crestinismul care in 1054 s-a impartit in ortodoxism si catolicism. Apoi s-a facut reforma in 1715 si de acolo au rasarit ca ciupercile dupa ploaie mii de secte si insecte. Ei isi bat joc de Dumnezeu si de oameni, insistand sa ii converteasca - un pacat imens sa iti schimbi religia!

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru Mayar):

Religia lu Isus a fost iudaismul

| Mayar a răspuns (pentru IEHOVADUMNEZEU):

Du-te la ora de religie si mai invata

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru Mayar):

Mai documenteazate tu mai bine Isus a fost evreu vai de capul tău pa

| Mayar a răspuns (pentru IEHOVADUMNEZEU):

Habar n.ai nici sa ii scrii numele corect rolling on the floor

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru Mayar):

Razi a? Razi cât de prost/proastă poți fi când spui ca Cristos a fost creștin el a fost evreu și religia lui erea iudaismul vai de capul tău
Dispari

| Mayar a răspuns (pentru IEHOVADUMNEZEU):

Asa,asa, INCEARCA sa te scoti rolling on the floor

| Dandanache a răspuns (pentru Mayar):

Are dreptate. E absurd ca Hristos sa fi fost crestin, pentru ca ar fi devenit obiectul propriei adulatii. Nu mai vorbesc de alte incompatibilitati teologice.

| AdiTorrent7 a răspuns:

Una dintre multele probleme ale martorilor este aceea ca nu respecta Biblia.

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru AdiTorrent7):

Argumentati fratilor de ce nu respecta biblia

| YesViRginia a răspuns:

Am sa-ti zic un mare secret.ei sunt slugi ale francmasonilor. urmareste cu atentie ca aceste grupari pocaite sunt create toate in jurul anilor 1800-> odata cu francmasoneria care conduce mass media si lumea.

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru YesViRginia):

Francmasoneria nu are nimic de aface cu acest cult
acest cult se bazeaza doar pe biblie
ce e asa masonic in acest cult doar ca se bazeaza pe biblie?